87’lik delikanlılar covid-19 yendi

Soma Devlet Hastanesine covid-19 teşhisi ile gelen 87 yaşındaki Manisalı’dan sonra Mide Kanaması geçirerek gelen 87 yaşındaki Yeşil’de alkışlar ile uğurlandı.

Soma Devlet Hastanesine Kırkağaç’tan gönderilen 87 yaşındaki Mustafa Manisalı tedavinin 8. gününde, Mide kanaması şikayeti ile ve covid-19 teşhisi konulan 87 yaşındaki Mehmet Yeşil, tedavinin 15. gününde alkışlar ile evlerine uğurlandı.
Direndi, Covid-19’u yendi
Kırkağaç Devlet Hastanesi’nde COVİD19 teşhisi konduktan sonra solunum sıkıntısının artması ve yoğun bakım ihtiyacı olabileceği için Soma Devlet Hastanesine sevk edilen 87 yaşındaki hasta Mustafa Manisalı tedavinin 8. gününde genel durumunun düzelmesi ve sonucunun negatif gelmesi sonrasında takip ve tedavisini üstlenen Dr. Özlem Demir tarafından taburcu edilmiştir. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Demir hastanın bypas ameliyatı geçirmiş olduğunu ve kalp yetmezliği hastası olduğunu ancak direncinin güçlü olması ve tedaviye erken başlanması nedeniyle kısa sürede iyileştiğini belirtildi.
Mide kanaması ile geldi, Covid-19’u yendi
87 yaşında olan diğer hasta Mehmet Yeşil ise Atrial Fibrilasyon ve Kalp Yetmezliği hastalığı nedeniyle kullanmış olduğu Kumadin isimli ilacı fazla kullandığı için mide kanaması geçirmiş ve hastanemize mide kanaması ile başvurmuş ve yoğun bakımda tedavisi sürerken ateşinin çıkması nedeniyle yapılan testlerinde COVİD 19 pozitifliği saptanmıştır. Hasta tedavisinin 15. gününde şikayetlerinin düzelmesi ve test sonucunun negatif tespit edilmesi sonrasında takip ve tedavisini yapan iç hastalıkları uzmanı Dr. Volkan Kurtoğlu tarafından taburcu edilmiştir.
Hastaneden taburcu olan hasta sayısının 14’e yükseldiğini dile getiren Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan ” Hastalarımız 87 yaşında olmalarına ve eşlik eden kronik hastalıklarına rağmen COVİD19 hastalığını doktorlarımızın ve sağlık ekibimizin çabaları ile yenmeyi başarmışlardır. Bu hastalık yenilmeyecek bir hastalık değildir. Hastalığa yakalanan hastalarımızın tedavilerini yapmak için doktorlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımız canla başla 7/24 çalışıyorlar ve bu süreçte zaman zaman sevdiklerinden bile uzak kalıyorlar. Tüm sağlık çalışanlarını ve özel olarak hastanemizde görev yapan mesai arkadaşlarımı Korona Virüs (Covid19) hastalığına karşı verdikleri mücadelede,emek ve özverileri için için canı gönülden kutluyorum.Sizlerden tek isteğimiz hastalıktan korunmak için gerekli önlemleri almanızdır. Ellerinizi yıkayın, sosyal mesafeyi (en az 1,5 metre ) koruyun ve mutlaka maske kullanarak dışarıya çıkın ve en önemlisi zorunlu durumlar dışında evde kalın.” demiştir.

The post 87’lik delikanlılar covid-19 yendi appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir