İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Akciğer Kanserine Tiyatro ile dikkat çektiler
Akciğer Kanserine Tiyatro ile dikkat çektiler

1-30 Kasım Ayı Akciğer Kanseri Farkındalık ayı kapsamında, Devlet Hastanesi Konferans ve Tiyatroyla Akciğer Kanserine dikkat çekti . 1-30 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle Soma Devlet Hastanesi’nde konferans ve tiyatro etkinlikleri gerçekleştirildi. Hastane konferans salonunda düzenlenen programa Kaymakam Ahmet Altıntaş, hastane çalışanları ve vatandaşlar katılım sağladılar. Etkinlik Göğüs hastalıkları servisi sorumlu hemşiresi Sevcan Torun’un […]

1-30 Kasım Ayı Akciğer Kanseri Farkındalık ayı kapsamında, Devlet Hastanesi Konferans ve Tiyatroyla Akciğer Kanserine dikkat çekti

.

1-30 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı nedeniyle Soma Devlet Hastanesi’nde konferans ve tiyatro etkinlikleri gerçekleştirildi. Hastane konferans salonunda düzenlenen programa Kaymakam Ahmet Altıntaş, hastane çalışanları ve vatandaşlar katılım sağladılar.
Etkinlik Göğüs hastalıkları servisi sorumlu hemşiresi Sevcan Torun’un Akciğer Kanseri hakkındaki bilgilendirici sunumuyla başladı. Sunumda Akciğer kanseri nedir, nasıl tedavi edilir ve önlemek için yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan konuşmasında ”Akciğer Kanseri tüm dünyada ölümlere en çok neden olan kanser türüdür ve akciğer kanserinin oluşmasında en büyük etken sigaradır, sigarayı bırakmak Akciğer kanserini önlemenin en önemli yöntemidir. Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak kabul edilmektedir ve kadına yönelik şiddeti azaltmak için bugün değişik etkinlikler yapılır ve toplum bilinçlendirmeye çalışılır. Kadına yönelik şiddete karşı tolerans gösteremeyiz, kadınlara şiddet görmedikleri, sağlık ve huzur içerisinde yaşayacakları yarınlar diliyorum. Ayrıca aranızda eşi öğretmen olan benim gibi birçok arkadaşımız bulunduğunu biliyorum, cumhuriyet değerlerini yeni nesillere aktaran tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” dedi.
Etkinlik Göğüs Servisi çalışanlarının kendilerinin kaleme aldığı ve oynadığı ” Klarnetçi Hüsnü’nün Hazin Sonu” adlı amatör tiyatro oyununun sergilenmesiyle devam etti. Büyük beğeni alan oyunda kanserde erken tanının önemi ve Akciğer Kanserinin bir numaralı nedeni olan sigaranın zararları anlatılmaya çalışıldı.
Tiyatro oyununun ardından, Kaymakam Ahmet Altıntaş, Başhekim ve yöneticiler programda emeği geçenlere teşekkür belgelerini takdim etti. Pasta kesimiyle program sona erdi.
The post Akciğer Kanserine Tiyatro ile dikkat çektiler appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz