İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Altın Pergel’de İlk 10’a girdi
Altın Pergel’de İlk 10’a girdi

Soma Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, ulusal çapta düzenlenen Makina tasarım Yarışmasında İlk 10’a kalarak 2. turda yarışma hakkını elde etti. Soma Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan proje Altın Pergel 2 Eksenli Ulusal CNC Torna Tezgahı yarışmasında İlk 10’a girerek büyük bir başarıya imza attı. Okul Müdürü Samih İli’nin desteğiyle hazırlanan […]

Soma Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, ulusal çapta düzenlenen Makina tasarım Yarışmasında İlk 10’a kalarak 2. turda yarışma hakkını elde etti.
Soma Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan proje Altın Pergel 2 Eksenli Ulusal CNC Torna Tezgahı yarışmasında İlk 10’a girerek büyük bir başarıya imza attı.
Okul Müdürü Samih İli’nin desteğiyle hazırlanan öğrenciler, Alan Öğretmeni Ercan Ulu rehberliğinde öğrenciler Tayfun Almez, Enes Berber ve Emin Çetin Bu yıl ilki düzenlenen Altın Pergel 2 Eksenli Ulusal CNC Torna Tezgahı yarışmasına katıldı.
Öğrenciler, Kullanışsız yönleri bulunan CNC tezgahlarının bu olumsuzluklarını ortadan kaldıran, parçaları yerli üretilebilecek, daha ucuza mal edilebilecek, çevreye duyarlı ve eğitim amaçlı kullanılabilecek güvenliği yüksek bir CNC tezgahı tasarladılar.
Uzun uğraşlar sonucu her parçasını detaylı bir şekilde çizdikleri projeleri ile katıldıkları Altın Pergel 2 Eksenli Ulusal CNC Torna Tezgahı yarışmasının değerlendirme heyeti tarafından yapılan Yarı Final elemelerinde Meslek Liselerinde ilk 10’a kalarak büyük başarı elde etti.
Değerlendirme heyeti üyeleri Soma Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle tanıştı. EML makina alanının tanıtımının yapıldığı görüşme sonrası Okula Bilgisayar hediye edildi.
Müdür Samih İli, Türkiye genelinde meslek liselerinin ve özel kolejlerinde katıldığı makina tasarım yarışmasının ikinci etabından da umutlu olduklarını, Alan öğretmenleriyle birlikte öğrencilerini çok iyi hazırladıklarını belirterek öğrencilerine başarılar diledi.
The post Altın Pergel’de İlk 10’a girdi appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz