Ambulans helikopter 8 aylık bebek için uçtu

Vücudu yanan 8 aylık bebek,Ambulans helikopter ile Ankara’ya sevk edildi.

Üzerine kaynarsu dökülen 8 aylık A.D. hastanede yapılan tedavinin ardından, Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopterle Ankara’ya gönderildi.
Kaynar su dökülmesi ile gövdesinde üçüncü derecede yanıklar oluşan 8 aylık bebek, Soma Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından, uzun uğraşlar sonucu Milletvekili Mehmet Ali Özkan’ın devreye girmesi ile yanık ünitesi ve çocuk yoğun bakım yatağı olan Ankara Şehir Hastanesi’ne sabah erken saatlerde helikopter ambulans ile sevk edildi.
Soma Devlet Hastanesinden ‘Gövdenin üçüncü derece yanığı’ tanısı ile acil olarak Yanık Merkezine sevk edildiğini dile getiren Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan ‘Hastamızın tedavisinin hızlı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon ile iletişime geçilmiştir. Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi tarafından hastamız için helikopter ambulans ilçemize yönlendirilmiştir. Zaman ile yarış halinde olan hastamızın Sağlık Bakanlığı helikopter ambulansı ile Ankara iline nakli gerçekleştirilmiştir. Hastamıza acil şifalar dilerim’ dedi

The post Ambulans helikopter 8 aylık bebek için uçtu appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir