İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

‘Anne ve Bebek dostu hastane’
‘Anne ve  Bebek dostu hastane’

2017 yılından bu yana Anne ve Bebek Dostu Hastane’ ünvanı bulunan Soma Devlet Hastanesi kriterleri tekrar değerlendirildi. 2001 yılında Bebek Dostu Hastane’ ünvanı alan 2017 yılında ise Anne Sostu Hastane ünvanına kavuşan Soma Devlet Hastanesi kriterleri tekrar değerlendirmeden geçti. Değerlendirmenin memnuniyet verici olduğunu belirten Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan ‘Ülkemizde, “Bebek […]

2017 yılından bu yana Anne ve Bebek Dostu Hastane’ ünvanı bulunan Soma Devlet Hastanesi kriterleri tekrar değerlendirildi.
2001 yılında Bebek Dostu Hastane’ ünvanı alan 2017 yılında ise Anne Sostu Hastane ünvanına kavuşan Soma Devlet Hastanesi kriterleri tekrar değerlendirmeden geçti.
Değerlendirmenin memnuniyet verici olduğunu belirten Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan ‘Ülkemizde, “Bebek Ölümlerini azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından bu yana temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı yürütülmektedir. Bu program çerçevesinde çalışmalarını başarıyla tamamlayan hastaneler Bebek Dostu Hastane unvanı almaktadırlar.
2001 yılında Manisa’nın “Bebek Dostu Hastane” unvanı alan ilk hastanelerinden birisi olan ve 2017 yılında da Anne Dostu Hastane ünvanını alarak “Bebek ve Anne Dostu Hastane” olan Soma Devlet Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı ekipleri tarafından Bebek Dostu Hastane kriterleri açısından tekrar değerlendirilmiştir. Değerlendirme ekibini oluşturan Kader Işık, Yasemin Üstüner Bulut, Fatma Güçlü, Yasemin Erkul ve Mürüvvet Benli’ ye değerlendirme sürecindeki destekleri ve bilgi paylaşımları nedeniyle teşekkürlerimizi sunuyoruz’dedi.
The post ‘Anne ve Bebek dostu hastane’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz