Arkadaşları ölüme terk etti!

Eskişehir’de geçen Perşembe günü üç arkadaşıyla birlikte Eskişehir’in merkeze bağlı Çalkara Köyü yakınlarındaki Makaralı Vadi Cenevir Kalesi mevkiine giden İlhan Yıldıztepe’nin diz altından takılı olan iki protez bacağı kırıldı. Arkadaşlarının kendisini bir günlük yiyecek ve suyla bırakıp yanından uzaklaştığını söyleyen İlhan Yıldıztepe, kayalık bölgede mahsur kaldı.

Önceki gün öğleden sonra bölgeden geçen köylüler bağırma sesi üzerine kayalık alanda İlhan Yıldıztepe’nin olduğunu görüp durumu 156 No’lu telefonla jandarmaya bildirdi. Jandarmalar da İlhan Yıldıztepe’nin kurtarılması için AFAD ve AKUT ekiplerinden yardım istedi. Eskişehir’den bölgeye giden 13 kişilik AFAD ve AKUT ekipleri kayalık bölgede mahsur kalan İlhan Yıldıztepe’yi ipe bağladıkları sedye ile bulunduğu yerden aşağıya indirdi. Ekipler Yıldıztepe’yi ambulansa kadar taşıdı.

Hastaneye götürülen ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen İlhan Yıldıztepe, 3 arkadaşının kendisini bırakıp gittiğini, yanında 1 günlük yiyecek ve su bulunduğunu, 2 gün aç ve susuz kaldığını söyledi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir