İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Cengiz Ergün ZAM yapmaya doymuyor
Cengiz Ergün ZAM yapmaya doymuyor

CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğuyla Soma Bölgesel Isıtma Sistemine yapılan %25’lik zama tepki gösterdi.Elbinsoy, “Ekonomik sıkıntılar vatandaşımızın hayatını tehdit eder hale gelmişken, Manisa Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün zam yapmaya doyamıyor.!”dedi. “Cengiz Ergün Zam’cı başkan olarak adını tarihe yazdırıyor” diyen CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, “Ülkemiz […]

CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğuyla Soma Bölgesel Isıtma Sistemine yapılan %25’lik zama tepki gösterdi.Elbinsoy, “Ekonomik sıkıntılar vatandaşımızın hayatını tehdit eder hale gelmişken, Manisa Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün zam yapmaya doyamıyor.!”dedi.

“Cengiz Ergün Zam’cı başkan olarak adını tarihe yazdırıyor” diyen CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, “Ülkemiz ekonomik anlamda zor günlerden geçiyor.
Enflasyon ve işsizlik rakamları son yılların rekor seviyelerine ulaştı.
Esnafımız siftah yapmadan kepenk kapatıyor. Madende işe girebilmek, devlet memuru olmaktan daha zor hale geldi.
İşçilerimizin milyonlarca liralık alacağı ödenmedi.
Vatandaşımız adeta karın tokluğuna çalışırken, Ak Parti hükumetinin işçiye, memura, emekliye önerdiği zam oranı %4-5 seviyesinde.
Ekonomik sıkıntılar vatandaşımızın hayatını tehdit eder hale gelmişken, Manisa Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün zam yapmaya doyamıyor.!
31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde vatandaşımıza şirin görünmek adına yalan söyleyen, “…2019’da suya zam yok…” sözü veren Cengiz Ergün’ün ilk icraatı en temel ihtiyacımıza, suya zam yapmak oldu.
Su zammı ile de yetinmeyen Cengiz Ergün şimdi de ısınma amaçlı kullandığımız Soma Bölgesel Isıtma sistemi tarifelerine %25 gibi rekor bir oranda zam yaptı!
Manisa Belediyesi 2014 yılında Büyükşehir oldu. Cengiz Ergün Manisa’nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Bugün yapılan rekor düzeydeki zamlar gösteriyor ki Cengiz Ergün 5 yıllık sürede Manisa Büyükşehir Belediyesini batırmış! Batırdığı belediyeyi kurtarmak için binlerce işçiyi kapının önüne koymaktan, en temel ihtiyaçlarımıza zam yapmaktan çekinmiyor.
Cengiz Ergün kötü yönetiminin faturasını ne yazık ki vatandaşımıza yüklüyor.
Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanları, seçildikleri günden bu yana yaptıkları indirimler ile gündeme gelirken, Cengiz Ergün “zamcı” başkan olarak adını tarihe yazdırıyor. Cumhur İttifakının Ak Partili Soma Belediye Başkanı ve Büyükşehir Meclis üyeleri, Somalıları yakından ilgilendiren sıcak su zammına dair toplantıya dahi katılmıyor.
Kimse kimseyi kandırmasın! Böylesine önemli bir konuda toplantıya katılmamak, katılıp da çekimser kalmak, “evet” oyu vermekle eş değerdir.
Soma halkının oyları ile seçilen ve Soma’nın menfaatlerini gözetmek zorunda olan Ak Partili Soma Belediye Başkanı ve Büyükşehir Meclis Üyeleri keşke “zam” toplantısına katılarak, zamma karşı ret oyu kullansalar ve halkımızın menfaatlerini savunsalardı.
Değerli Somalılar; Soma burada saymakla bitiremeyeceğimiz sorunlarla boğulurken, 31 Mart’dan bu yana yaşanan zam sürecini, Cengiz Ergün başta olmak üzere Soma Belediye Başkanı Ali Tulup ve Cumhur İttifakının Manisa Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin zam sürecindeki tavır ve davranışlarını siz değerli Somalıların takdirine bırakıyoruz.
Zam kararına karşı mücadele eden ve ret oyu veren CHP ve İYİ Partili Meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz.
Millet İttifakı olarak mücadelemiz bundan sonra da artarak devam edecektir” dedi.

CHP SOMA İLÇE BAŞKANLIĞI
The post Cengiz Ergün ZAM yapmaya doymuyor appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz