İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Çevre kirliliğine kim dur diyecek!
Çevre kirliliğine kim dur diyecek!

Çevre konusunda hassasiyet lütfen! Vatandaşlardan gelen bu görüntüler insanlarımızın çevreye ne kadar saygı gösterdiklerinin açık göstergesidir. Çöp Toplama kampanyası için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Şehir içindeki atık çöpler, plastikler ile maalesef düğün sofralarından kalan yemekler ve su şişelerinin temizlenmesi aylarca yeter de artar bile. Avrupa’da insanlar çevre sağlığı ve korunması ile gereksiz atıkları azaltmak […]

Çevre konusunda hassasiyet lütfen!

Vatandaşlardan gelen bu görüntüler insanlarımızın çevreye ne kadar saygı gösterdiklerinin açık göstergesidir.
Çöp Toplama kampanyası için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Şehir içindeki atık çöpler, plastikler ile maalesef düğün sofralarından kalan yemekler ve su şişelerinin temizlenmesi aylarca yeter de artar bile.
Avrupa’da insanlar çevre sağlığı ve korunması ile gereksiz atıkları azaltmak ve olabildiğince çevreye duyarlı davranmak konusunda bilinçlenirlerken maalesef ülkemizdeki bu vurdumduymazlık her geçen gün artmakta ve hiç bir önlem alınmamakla beraber bir caydırıcılık da bulunmamamaktadır.
Oysa organik, ekolojik, sağlıklı bir çevrede yaşayarak sürdürülebilir , daha yeşil ve temiz mekanlarda nefes almak, hepimizin temel ihtiyacıdır.
Son günlerde düğünlerimizde, cemiyetlerimizde dağıtılan yemeklerin çokluğu ve kalan yemeklerin ısraf edilmesi içimizi sızlatıyor. Aslında bu görüntülerin ortaya çıkmaması adına hatıra ormanları ile fidan bağışı yapmak çevremize yeşilliklerle çevrili bir alan yaratılması, hepimizin daha rahat bir nefes alması adına atılacak en güzel adım olacağını düşünüyoruz.
Hiç birimiz bu kötü görüntüleri görerek, bir diğerine iyi olmayacak örnek şeklinde yansımasını kabul etmek ve burada oluşan bakterileri solumak zorunda değiliz.
The post Çevre kirliliğine kim dur diyecek! appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz