Coronavirüs günlerinde su sıkıntısı

Cenkyerinde su sıkıntısına çözüm bulunamadı. 1 haftadır kesilen sular yüzünden temizlik yapamadıklarını dile getiren Mahalle sakinleri endişe içinde.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte Cenkyerinde su sıkıntısı tekrar gün yüzüne çıktı. Cenkyeri Sakinleri 1 haftadan beri sürekli kesilen sular yüzünden ellerini bile yıkayamadıklarını dile getirerek yetkililere seslendi.
Koranavirüs tedbirleri kapsamında bol bol suya ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Cenkyeri mahallesinde yaşanan su sıkıntısı gündeme bomba gibi düştü.
1 haftadan beri bir gelip bir kesilen sular yüzünden ellerini bile doğru bir şekilde yıkayamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri ya sususluktan ya da virüsten öleceğiz’dediler.
Mahalle sakinleri tarafından yapılan açıklamada ise şu sözlere yer verildi; ‘ Koranavirüs nedeni ile bol bol en az 20 saniye ellerinizi yıkayın diyen yetkilileri sanırım Manisa Büyükşehir Belediyesi duymuyor. 1 haftadan beri sularımız bir kesilip bir geliyor. Sular aktığında ise simsiyah bir su ile karşı karşıyayız. Bu su ile ellerimizi mi yıkıyacağız? İçecek miyiz? Temizlik mi yapacağız? Her sene yaz aylarında Cenkyerinde bir su sıkıntısı yaşanıyor. Taşıma tanker suları ile Cenkyeri’ni idare etmeye çalışıyorlar. Birde başımızda virüs belası var. Şimdi biz mahalle sakinleri ne yapacağız. Yetkililere sesleniyoruz geçici değil kalıcı bir çözüm bulun’

The post Coronavirüs günlerinde su sıkıntısı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir