İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

El ele verirsek sonuca ulaşırız’
El ele verirsek  sonuca ulaşırız’

Farklı illerden Soma’ya kömür girişinin yoğunlaştığını belirten Soma Kömür Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı, Somalıların bu konuda hassas olmasını istedi. Kömürde yaşanan sıkıntıların yer altından kaynaklı olduğunu dile getiren Soma Kömür Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı Önümüzdeki ay sorunun çözülmesini umut ettiklerini belirtti. Hızlı, Yabancı kömür girişine ise Somalıların izin vermemesi […]

Farklı illerden Soma’ya kömür girişinin yoğunlaştığını belirten Soma Kömür Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı, Somalıların bu konuda hassas olmasını istedi.
Kömürde yaşanan sıkıntıların yer altından kaynaklı olduğunu dile getiren Soma Kömür Üreticileri ve Satıcıları Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı Önümüzdeki ay sorunun çözülmesini umut ettiklerini belirtti. Hızlı, Yabancı kömür girişine ise Somalıların izin vermemesi gerektiğini savundu.
Hızlı açıklamasında ‘ Kömürde sıkıntılarımız var. Fiyat konusunda da sıkıntılar bulunuyor. İşletme Müdürümüzün açıklamalarına istinaden Kasım ve Aralık ayında piyasaya arzların daha yüksek olacağını belirttiler. Sosyal Yardımlaşmanın azalması ile birlikte artan kömürde 50 bin ton fazlalığın piyasada biz bayilere verileceğini aktarmıştı. Şuanda sistemde yer altında bazı sıkıntıların olduğu kulağımıza geldi. Demir export ve İmbat’ta yeraltı kaynaklı sıkıntıların olduğu bu nedenle tüvenandaki parça miktarının azlığı ve üretimin düşük olması bizleri ve müşterilerimizi zor duruma soktu. Dolarda yükselişin artmasından sonra İthal kömür fiyatlarının çok artması, bizim yerli kömüre talebi arttırdı. Piyasalarda bu nedenle yükselme oldu. Ama Somalı kömürcü esnafı olarak elimizden geleni yapıyoruz. Arkadaşlarımız fiyat istikrarını yakalamış vaziyette. Biz daha önceden bu olabilecek olayları gördüğümüz için Soma halkını uyarmıştık. Mayıs ve Haziran ayında basın açıklaması yaparak vatandaşlarımızın kömürlerini bir an evvel alması gerektiğini ileriye doğru sıkışıklık ve fiyat yükselişlerinin olacağını ifade etmiştik. Alanlar aldı, alamayanlar maddi imkansızlık nedeni ile alamadı. Gelinen noktada sıkıntımız var ama Kasım ayı içerisinde İşletme Müdürümüzün dediği gibi giderileceğini düşünüyoruz. Fiyat istikrarına ve normal üretime kavuşuruz. Üretimden kaynaklanan sıkıntı yabancı kaynaklı kömürlerin Soma’ya girişini hızlandırdı. Bu sahte torba ile yapılan bu işlemde artış var. Vatandaşlarımız bu konuda uyanık olmalı, Soma kömürünü herkes biliyor. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında Zabıta ekiplerine şikayette bulunmasını istiyoruz. Bu konu ile ilgili hepimiz mücadele etmeliyiz. Herkes el ele olursa mücadelemiz sonuca ulaşır’dedi.
The post El ele verirsek sonuca ulaşırız’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz