İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Emekli maaş ödemelerini geçici olarak durdurdu
  • Ana Sayfa » Dünya
  • 21 Mayıs 2014 - 22:00:06
Emekli maaş ödemelerini geçici olarak durdurdu

Ukrayna’da hükümet, ülkenin doğusundaki ayrılıkçıların kontrolünde bulunan Slavyansk ve Kramatorsk kentlerinde sosyal yardım ve emekli maaşı ödemelerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Ukrayna Sosyal Politika Bakanı Lyudmila Denisova, ülkenin doğusundaki Donetsk’e bağlıSlavyansk ve Kramatorsk’ta sosyal kurumların çalışanlarına olası saldırı tehlikesinden dolayı emeklilere maaş ödemelerinin geçici olarak durdurulacağını belirtti.

Denisova, “Bu ödemeleri durdurmaya mecburuz. Durum normalleşince yeniden ödemelere başlayacağız. Para var. Saldırılar durunca ödemeleri yapacağız” açıklamasını yaptı.

Denisova, ödenmeyen emeklilik maaşı miktarının toplam 5 milyon grivna (yaklaşık 311 bin avro) olduğunu belirterek, bu bölgelerdeki emeklilerin diğer güvenli bölgelerdeki sosyal güvenlik kurumlarına başvurmaları halinde maaşlarını alabileceklerini bildirdi. Denisova, Slavyansk ve Kramatorsk’ta bankaların ve para çekme makinalarının da çalışmadığını kaydetti.

Ukrayna Milli Bankası ile Gelirler ve Vergi Bakanlığı da çalışanlarının can güvenliği dolayısıylaSlavyansk ve Kramatorsk’taki faaliyetini geçici olarak durdurmuştu.

Ayrılıkçıların saldırısında 4 asker yaralandı

Ukrayna’nın doğusunda operasyonlarını sürdüren hükümet güçlerine, ayrılıkçıların düzenlediği saldırıda 4 askerin yaralandığı bildirildi.

Hükümet güçlerine yakınlığı ile bilinen Enformasyon Direniş Merkezi Başkanı Dmitriy Timçuk, yaptığı açıklamada, Ukrayna askerlerinin konuşlandığı Slavyansk’ın Karaçun Tepesi’ne, ayrılıkçıların yerleşim bölgelerinden ateş açması sonucu 4 askerin yaralandığını belirtti.

Timçuk, ayrılıkçıların yerleşim bölgelerine gizlenerek ateş ettiğini, yaralanan askerlerin helikopterlerle hastaneye sevk edildiğini ifade etti.

İsmini açıklamayan bir ayrılıkçı da dün gece saatlerinde hükümet güçleri ile Karaçun, Semenevka ve Andreevka kasabaları yakınlarında çatışmalar çıktığını bildirdi.

Hükümet güçleri, 2 Mayıs’ta başladığı terörle mücadele operasyonu çerçevesinde, ayrılıkçıların kontrol altında tuttuğu Slavyansk kentinin çevresini kuşatmış, ayrılıkçılar da Karaçun Tepesi’ne konuşlanan askeri birliklere saldırılarını artırmıştı. Ayrılıkçıların kontrolünde bulunan Kharkiv-Donetsk güzergahındaki Semenevka’da ise şehrin girişini kontrol altına almak isteyen taraflar arasında sık sık çatışmalar çıkıyor.

Kaynak: AA

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz