Ergenekon Mahallesi’nin içme suyu terfi hattı yenileniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu Ergenekon mahallesindeki içme suyu terfi hattını yenileme işlemini son teknoloji iş makineleriyle hızla tamamlıyor.
MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Ergenekon mahallesinde yürüttüğü içme suyu terfi hattı yenilemesini tüm hızla sürdürüyor. Tamamen MASKİ ekip ve ekipmanlarınca yapılan işlemlerin en kısa sürede bitirilmesi için birden çok makineyle hummalı bir çalışma sürdüren MASKİ, ‘kato’ adı verilen iş makinesiyle büyük ilerleme kaydediyor. 3 ton yük kaldırma kapasiteli makine, belden kırmalı özelliği sayesindeki aktif manevra kabiliyetiyle her türlü zeminde etkin sonuç veriyor. Diğerlerine kıyasla daha geniş kovaya sahip olan ve temel hendek kazmaya yarayan kato iş makinesiyle daha da hız kazanan çalışmayla, mahallenin içme suyu sorunu ortadan kaldırılıyor. MASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Merkez Şube Müdürü Eyüp Serhan Güven ve kontrol mühendisleri de bölgeye giderek çalışmaları yerinde incelediler.
10 yıllık sorun çözülüyor
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, mahallede devam eden çalışmalarda mutlu sona yaklaşıldığını belirterek, “Hızla büyüyen ve gelişen Manisamız’ın, artan içme suyu talebine MASKİ Genel Müdürlüğü olarak zamanında cevap vermek ve erken müdahale etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Turgutlu ilçemizin Ergenekon mahallesinde de artan içme suyu ihtiyacını karşılamak için başlattığımız çalışmada daha hızlı yol alabilmek için ekipmanlarımıza kattığımız Kato adlı iş makinasıyla mutlu sona yaklaştık. Makinamızın yüksek kapasitesi ve döşenecek olan içme suyu borularının hatlarını hızlı kazım yapması sayesinde Ergenekon mahallemizin 10 yıllık içme suyu sorununu hızlı bir şekilde ortadan kaldırıyoruz” dedi.

googletag.cmd.push(function(){
googletag.display(‘div-gpt-ad-1463407549250-146’);
});

googletag.cmd.push(function(){
googletag.display(‘div-gpt-ad-1463407549250-205’);
});

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir