Evlerimizi Bayraklarla süsleyelim’

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi Soma halkına seslenerek ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, Evlerimizi Türk Bayrakları ile süsleyelim’dedi.

Gazi Meclisimizin 100. yılında Soma halkına seslenen CHP Soma İlçe Yönetimi, 23 Nisan’da evlerimizi, balkonlarımızı Türk Bayraklarımız ile süslemeye davet etti.
CHP Soma İlçe Yönetimi tarafından yapılan açıklamada ‘Değerli Somalılar;
23 Nisan 1920 tarihi Türk Milleti için büyük önem taşımaktadır.
İmzalamak zorunda kaldığımız Sevr Antlaşması sonucunda yurdumuzun dört bir taraftan işgal edildiği günlerde, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk bağımsızlık ateşini Samsun’a adım atarak başlatmış, 23 Nisan 1920’de milletimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında toplamıştır.
Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, kurtuluş mücadelemizin en zor günlerinde ve yokluk içerisinde mücadele etmiş, milletimizin tutsaklık zincirlerini kırmasına ve egemenliğini eline almasına vesile olmuştur.
Esaret ve işgal zincirlerini kıran, insanlarımızı özgürlüğe kavuşturan, milletin kanıyla, canıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Meclisimizin kuruluş günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu armağan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ülkemize karşı bitmeyen sorumluluğunun simgesidir. Bu ülkede bütün vatandaşların hak ve özgürlüklerini korumak, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini geliştirmek ve vatanımızın çağdaş uygarlık seviyesinin bile üstüne çıkmasını sağlamak öncelikle milletin vekillerinden oluşan TBMM’nin görevidir.
TBMM’nin açılışının 100.yılında, Ak Parti iktidarı ne yazık ki kurtuluş ve bağımsızlık ruhuna aykırı hareket ederek, iktidarının devamı uğruna milletimizi bölmeye ve kutuplaştırmaya çalışmaktadır. Demokrasinin tecelli etmesi sonucunda milletimizin teveccühü ile seçilen belediye başkanlarımızın çalışmaları engellenmekte, yardımları dahi ayrıştırılmaktadır. Kurtuluş Savaşını, yokluk içerisinde birleşerek kazanan Türk milleti, iktidarın bu ayrıştırma politikasını asla kabul etmeyecektir.
Yeni tip Covid-19 virüsü ile mücadele ettiğimiz bu zorlu günlerde, sokağa çıkma yasağı nedeniyle Meclisimizin açılışının 100. Yılı olan 23 Nisan 2020 günü evlerimizde olacağız. İçimizde yaşattığımız bağımsızlık coşkusu, vatan sevgisi ve Atatürk özlemi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlamaya engel değil. CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak sesleniyoruz. 23 Nisan 2020 günü al bayrağımızın asılı olmadığı tek bir ev, balkon ve pencere kalmasın. Gelecek güzel günlere olan umudumuzla, saatlerimiz 21.00’i gösterdiğinde, İstiklal Marşımızı daha büyük coşkuyla söyleyelim. İlçemizi, bayraklarımızla gelincik tarlasına dönüştürelim.
Çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye’dir. Cumhuriyet Halk Partisi bu bilinçle çalışacak, halkımızın verdiği sonsuz güçle hepimizin özlediği huzur ve barış içerisindeki Türkiye’yi kuracaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.yılında çok yaşa Gazi Meclis’denildi.

100 yılında çok yaşa Gazi Meclis’denildi.

The post Evlerimizi Bayraklarla süsleyelim’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir