Gediz’den Ali Başkana cevap

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan’ın gazetemizde yayınlanan ‘Soma Gediz’e Ateş Pükürüyor’ başlıklı haberi üzerine Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ tarafından açıklama geldi.

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan’ın gazetemizde yayınlanan haberi üzerine Gediz A.Ş.’den cevap geldi.
Yapılan açıklamada aşağıda yer almaktadır;
‘Soma Karaelmas Gazetesi’nde 20 Nisan 2020 tarihinde “SOMA GEDİZ’E ATEŞ PÜSKÜRÜYOR” başlıklı yayınlanan habere yanıt niteliğindeki açıklamamızı tarafınıza aktarmak isteriz.
Dünya olarak Covid-19 salgını nedeniyle zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde, müşterilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan “Kıyasen Fatura Düzenlemesi” kararı, sadece karantinaya alınan ve idari kararlarla sayaç okumalarının durdurulduğu yerleşim yerleri ile sayaç okuma yapan çalışanların sosyal mesafelerini koruyamayacağı durumlar için geçerli olacak. Kapsama alınan bölgelerin dışında kalan müşterilerin sayaç okuma ve faturalandırma süreçleri, normal seyrinde devam ederek tüketime göre faturalandırılacak.
Müşterilerimiz, tüketimlerinin kıyasen yapılıp yapılmadığını faturalarında yer alacak bildirim metninden takip edebilecek. Kıyasen fatura düzenlemesi yapılan tüketim noktalarında, sayaç okuma işlemlerinin yapılmasının yeniden mümkün hale gelmesinden itibaren okunan gerçek sayaç değerlerine göre mahsuplaşma yapılabilecek.
Virüsten korunmak için evde kal çağrılarına uyum sağlayan müşterilerimiz, evde geçirdikleri sürenin artmasıyla elektrikli aletleri daha fazla kullanmalarına bağlı olarak elektrik tüketimlerinde artış olduğu gözlemliyoruz. Bu dönemde müşterilerimiz, sayaç değerleri üzerinden faturalarını kontrol edebilecekleri gibi EPDK’nın web sayfası üzerinden de bilgi sahibi olabilecek.
Faturaları kıyasen oluşturulmayan ancak yine de fatura üzerinde yer alan ortalama tüketim değerlerinde anormal bir artış gözleyen müşterilerimizin fatura itirazlarını yine mevzuat kapsamında titizlikle inceleyerek en kısa zamanda yanıtlayacağız.
Ek olarak, yetkili kurumlar tarafından alınan ve yayınlanan kararları yakından takip ettiğimizi, kurum olarak bu kararları hayata geçirmek için hazır olduğumuzu belirtiriz. Bu süreci elbirliği ile atlatacağımıza inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz.
Basın mensubu olarak kamuoyunun şikâyetlerini dile getirirken hizmet sağlayıcı olan taraf olarak bizlerle temasta kaldığınız için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla.
Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ

The post Gediz’den Ali Başkana cevap appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir