İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Güvenlik Komitesi toplandı
Güvenlik Komitesi toplandı

Soma Devlet Hastanesi Hasta Güvenliği Komitesi Başhekimlik toplantı salonunda gerçekleşti. Soma Devlet hastanesi Hastane Güvenlik Komitesi toplantısı geçtiğimiz hafta yapıldı. Hasta Güvenliği Komitesi; Tıbbi, İdari ve Hemşirelik Hizmetleri yöneticilerinden birer temsilci, Kalite Yönetim Direktörü, Cerrahi ve Dahili Branş Uzmanı, Laboratuvar Branş Uzmanı, Anestezi ve Reanimasyon branş uzmanı, Hastane Bilgi İşlem sorumlusu, Eczacı ve hasta güvenliği […]

Soma Devlet Hastanesi Hasta Güvenliği Komitesi Başhekimlik toplantı salonunda gerçekleşti.

Soma Devlet hastanesi Hastane Güvenlik Komitesi toplantısı geçtiğimiz hafta yapıldı. Hasta Güvenliği Komitesi; Tıbbi, İdari ve Hemşirelik Hizmetleri yöneticilerinden birer temsilci, Kalite Yönetim Direktörü, Cerrahi ve Dahili Branş Uzmanı, Laboratuvar Branş Uzmanı, Anestezi ve Reanimasyon branş uzmanı, Hastane Bilgi İşlem sorumlusu, Eczacı ve hasta güvenliği toplantısında ele alınacak konulara ait birimlerin bölüm kalite sorumlularının yer aldığı Hasta Güvenliği Komitesi yılda dört kez toplanır, komite kararına istinaden veya gerektiğinde acil toplantı yapabilir. Alınan kararlar toplantı katılım ve tutanak formuna kayıt edilir. Toplantıda alınan kararlar ilgili bölüm sorumlularına tebliğ edilir. Toplantı kararları Kalite Yönetim Birimi tarafından takip edilir.
Komitenin görev alanları asgari;

Hastaların Doğru Kimliklendirilmesi,Çalışanlar arası etkili iletişim ortamının sağlanması,Güvenli ilaç uygulamalarının sağlanması,Transfüzyon güvenliğinin sağlanması,Radyasyon güvenliğinin sağlanmasıDüşmelerden kaynaklanan risklerin azaltılması,Güvenli cerrahi uygulamalarının,Tıbbi cihaz güvenliğinin sağlanması konularını kapsar.Hasta mahremiyetinin sağlanmasıHastaların güvenli transferiHasta bilgileri ve kayıtlarının sağlık çalışanları arasında güvenli bir şekilde devredilmesiBilgi güvenliğinin sağlanmasıEnfeksiyonların önlenmesiGüvenlik Raporlama Sistemi (G.R.S)Laboratuvarda hasta güvenliğinin sağlanması gibi.
Hasta Güvenliği Komitesi tarafından değerlendirilen olay bildirimlerine yönelik kök neden analizi yapılır, gerektiğinde düzeltici önleyici faaliyetler başlatılır. Analiz sonuçları ve yapılan faaliyetlere göre ilgili çalışanlara Hasta Güvenliği ile ilgili eğitim düzenler.The post Güvenlik Komitesi toplandı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz