COVID-19 Nedir?

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer […]

Çin’de bahar kutlamalarına ejderha dansı damga vurdu

Çin, her yıl renkli görüntülere sahne olan bahar bayramı kutlamalarına başladı. Bazı yerlerde opera ve film gösterileri yapılırken caddelerde ise geleneksel danslar vardı. En dikkat çekici olan ise havai fişekler altında yapılan ejderha dansları oldu.

Kennedy’e yapılan suikastın aynısı Trump’a yapılacak

A Haber’de yayınlanan Yaz-Boz programına konuşan ABD Eski Başkanı Reagan’ın Hazine Bakan Yrd. Paul Craig Roberts, Trump’a suikast yapılacağı iddiasında bulundu. CIA’nın suikast düzenlemeyi çok sevdiğini ifade eden Roberts, ‘Kennedy’e düzenlenen suikastın aynısını Trump’a düzenleyecekler’ dedi. ABD’nin çıkardığı anlamsız savaşlar yüzünden üçüncü dünya ülkeleri arasına girdiğini savunan Roberts, Amerikan Merkez Bankası(FED)’in piyasaları manipüle ettiğini dile getirdi.

Soma’da 116 kişi görevden uzaklaştırıldı

Edinilen bilgilere göre yürütülen soruşturmalar kapsamında en fazla görevden alma 99 kişiyle Milli Eğitim Müdürlüğünden oldu. Ege Linyitleri İşletmesi’nden 6, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden 4, Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden 4, Tapu Müdürlüğü’nden 1, İlçe Devlet Hastanesi’nden 1 kişi ile Soma’ya ataması yeni yapılan 1 hakim görevlerinden uzaklaştırıldı. Görevden uzaklaştırılanlar hakkında hem idari hem de adli soruşturmaların ise […]

15 Temmuz şehit ailelerine ve gazilerine madalya verilecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA  A Haber’e verdiği özel röportajda 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde şehit olanların ailelerine ve gazi düşenlere ‘gazilik madalyası’ verileceğini açıkladı. İşte o açıklamalar.