COVID-19 Nedir?

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Salgın başlangıçta bu bölgedeki deniz ürünleri ve hayvan pazarında bulunanlarda tespit edilmiştir. Daha sonra insandan insana bulaşarak Vuhan başta olmak üzere Hubei eyaletindeki diğer […]

Şampiyon jokey yaşam mücadelesini kaybetti

Şampiyon jokey Ömer Kaya, geçtiğimiz hafta Ankara’daki yarış esnasında son metrelere geldiğinde atı bir anda yere yığılınca kendisi de atın altında kalarak ağır yaralanmıştı. Jokey Ömer Kaya, 4 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Şampiyon jokey için Ankara 75’inci yıl hipodromunda düzenlenen törenin ardından naaşı memleketi Şanlıurfa’ya gönderildi.

Adil Öksüz bu evden sonra sırra kadem bastı

15 Temmuz’dan sonra ortadan kaybolan Adil Öksüz’ün son görüldüğü yer olan Akyazı’daki evine Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Muhabiri Nazif Karaman ulaştı. FETÖ İmamı Adil Öksüz’ün son geceyi geçirdiği kayınpederi doktor Cevat Yıldırım’a ait olan ev mühürlenmiş durumda bulunuyor. Son geceyi burada geçirdikten sonra hakkında yakalama çıkarıldığını öğrenince sabah apar topar evden ayrıldı.

Enerji Bakanı Berat Albayrak A Haber’de…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, A Haber’e verdiği özel röportajda İstanbul’da düzenlenen Dünya Enerji Kongresini değerlendirdi. Albayrak, Rusya ile yapılan karşılıklı anlaşmalardan, doğalgazdaki indirim sürecine, İsrail Enerji Bakanı’nın ziyaretinden, KKTC ile yapılan elektrik anlaşmasına kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Yunanistan birkaç ay içerisinde 8 darbeciyi iade edebilir

Yunan Hükümetinin 8 darbeciyle ilgili iltica kararını reddetmesini A Haber Muhabiri Manolis Kostidis değerlendirdi. Kostidis, ‘Darbeciler Yunanistan’a 16 Temmuz’da gelmişlerdi. Geçen ay 3 darbecinin iltica talebi reddedilmişti. Şimdi 4 kişinin daha iltica talebi reddedildi. Kalan 1 kişiyle ilgili kararın ise yarın çıkması bekleniyor. Kararla ilgili temyiz hakkı var ancak ilk kararın geçerli olma ihtimali yüksek. Birkaç ay içerisinde Yunanistan’ın bu 8 darbeciyi iade etme ihtimali oldukça yüksek görünüyor’ şeklinde konuştu.