İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hastalara Moral oldular
Hastalara Moral oldular

Dünya Palyatif Günü’nde hasta ve yakınlarına moral verdiler. ‘Dünya Palyatif Bakım Günü Soma Devlet Hastanesinde düzenlenen etkinlik ile kutlandı. Palyatif Bakım Bölümünde yatan hasta ve yakınlarına moral vermek için düzenlenen etkinlikte türküler söylenerek pasta kesildi. Dünya Palyatif Bakım Günü’ münasebetiyle Soma Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından Palyatif bölümünde yatan hastalara ve yakınlarına moral günü düzenlendi. Düzenlenen […]

Dünya Palyatif Günü’nde hasta ve yakınlarına moral verdiler.
‘Dünya Palyatif Bakım Günü Soma Devlet Hastanesinde düzenlenen etkinlik ile kutlandı. Palyatif Bakım Bölümünde yatan hasta ve yakınlarına moral vermek için düzenlenen etkinlikte türküler söylenerek pasta kesildi.
Dünya Palyatif Bakım Günü’ münasebetiyle Soma Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından Palyatif bölümünde yatan hastalara ve yakınlarına moral günü düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte Soma Musiki Derneği Hocalarından Mustafa Yazıcıoğulları ve Necdet Çelik, Hastane çalışanlarından oluşan koro eşliğinde türküler söylediler. Program sonunda Başhekim Uzm.Dr.Ali Osman Çağlayan palyatif hastaları için hazırlanan pastayı hastalarla birlikte kesti. “Dünya Palyatif Günü” dolayısıyla düzenlenen etkinlikten memnun kalan hasta ve hasta yakınları çalışanlara ve etkinliği düzenleyenlere ayrı ayrı teşekkür etti.
Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan ‘”Palyatif bakım, şifanın mümkün olmadığı terminal dönemde hastayı rahatlatacak, yaşam kalitesini en yüksek düzeyde tutacak tedavidir. Acı çekmeden, kaliteli bir şekilde yaşamın son dönemlerini geçirmek her insanın en tabii hakkıdır. Palyatif bakım, bu konuda eğitim almış profesyoneller tarafından uygun ortamlarda verilmelidir.
Palyatif bakım, uzmanlaşmış ve gönüllülük esası ile de çalışması gereken bir ekibin işidir. Hastaların, son ana kadar aktif bir yaşam sürmeleri için destek sağlar. Hasta yakınlarına, terminal dönemdeki hasta bakımı konusunda eğitim vermeyi ve onların da bu bakıma aktif katılımlarını sağlamayı amaçlar. Yaşam kalitesini arttırır ve aynı zamanda hastalık sürecini olumlu olarak etkileyebilir. Tüm dünyada konunun önemini benimsetmek amacıyla “Dünya Palyatif Bakım Günü” olarak kutlanan bu günü bizde hastalarımız ve aileleri ile bir arada geçirmek istedik. Hem onlar için moral vermek hemde bir nebze olsun acılarını unutmalarını istedik. Verimli olduğuna inanıyorum’dedi.
The post Hastalara Moral oldular appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz