‘Hayat kurtarmak Sizin elinizde’

Kan stoklarının tükendiğini dile getiren Soma Kızılay Şube Başkanı Aziz Günal, 1 Mayıs Cuma Günü bağışçıları Cengiz Topel Meydanına davet etti.

Sokağa çıkma yasaklarından dolayı kan stoklarının tükendiğini dile getiren Soma Kızılay Şube Başkanı Aziz Günal, 1 Mayıs’ta bağışçıların telefonlarına gelen mesaj ile 30 dakikalığına Cengiz Topel Meydanına gelerek bağışta bulunmalarını istedi.
Günal yaptığı açıklamasında ’01/05/2020 Cuma günü Cengiz Topel meydanında kan bağışı organizasyonu yapılacaktır. İçişleri Bakanlığının yayınlamış olduğu genelgede sokağa çıkma yasağı olduğu gün kızılaydan gelen kan bağışı mesajını kolluk kuvvetlerine gösterdiğiniz de size yardımcı olacaklardır. Şuanda covid-19 pandemisi ve insanların sokağa çıkmamasından dolayı kan stokları tükenmiş durumdadır. Hastaneler de kan bekleyen hastalara ilaç olmak ayıracağınız 30 dk ile hayat kurtarmak sizin elinizde. Evde kalın sadece hayat kurtarmak için çıkın.Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Sensiz olmaz’ sözlerine yer verdi.

The post ‘Hayat kurtarmak Sizin elinizde’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir