İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

‘Her platformda Hesap vermeye hazırız’
‘Her platformda Hesap vermeye hazırız’

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cem Doğan tarafından yapılan açıklamalara eski Başkan Mimar Hakan Işık’tan cevap geldi. Meclis olarak yapılan işlerin Deli saçması değil, Soma’ya ve Odaya faydalı projeler olduğunu belirten Işık ‘ Hesabını ve cevabını hukuk dahil her yerde vermeye hazırız’dedi. Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cem Doğan ile eski Başkan Hakan […]

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cem Doğan tarafından yapılan açıklamalara eski Başkan Mimar Hakan Işık’tan cevap geldi. Meclis olarak yapılan işlerin Deli saçması değil, Soma’ya ve Odaya faydalı projeler olduğunu belirten Işık ‘ Hesabını ve cevabını hukuk dahil her yerde vermeye hazırız’dedi.
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cem Doğan ile eski Başkan Hakan Işık arasında gerilim tırmanmaya devam ediyor. Hakan Işık, Soma’ya ve Odaya faydalı işler yaptığını savundu.
TSO eski Başkanı Mimar Hakan Işık açıklamasında şu sözlere yer verdi ‘Geçtiğimiz günlerde Soma TSO mevcut yönetimi 2013-2018 dönemindeki yönetimimize karşı bazı ithamlar ortaya atmıştır. Bunları kısaca yanıtlama gereği hasıl olmuştur.
‘Önceliğimiz Gelir elde etmek’
Değirmen Park projesinin Soma Ticaret ve Sanayi Odasına gelir getirmesi için amaçlanmış bir proje olduğunu belirten Hakan Işık ‘Öncelikle Cem Doğan’nın söylediği gibi Değirmen Park 1700 m2 değil 1471,68+1713,13 m2 olan iki parçadan oluşan toplam 3184,81 m2’dir. Bu kadar büyük bir arsayı ve binayı minimum 10.000 TL ye kiraya verebilirsiniz. Bu da yıllık artışlar hariç 10.000x 12×20= 2.400.000 TL gelir demektir. Yani harcayacağınız paranın yaklaşık dört katıdır. Bu alan Soma Belediyesi meclisinin 02/11/2017 tarih ve 70666464-107 nolu karar ile odamıza tahsis edilmiştir. İlgili protokolün 2.7 maddesine istinaden yazılı izin almak kaydıyla 3. şahıslara da kiralanabilir.’dedi.
‘Bedesten Büyükşehir’e devredildi’
Eski Balık Hali ve hamamın oda meclisi ile görüşme sonrasında Büyükşehir’e devredildiğini belirten Eski Başkan Hakan Işık ‘Bedesten (eski balık hali) projesine gelince, burası Manisa Büyükşehir Belediye başkanı sayın Cengiz Ergün ile yaptığımız görüşmenin ardından kendilerine devredilmiştir. Bu proje çarşı camii, hamam ve bedesteni kapsamaktadır. Aynı dönemde üst kullanım hakkı Soma Belediyesinde olan hamam da büyükşehir belediyesine devredilmiştir. Bu konu dönemin oda meclisinde görüşülmüştür.
‘dedi.
‘İşten çıkarmalar Teftiş raporu ile yapılmıştır’
Hakan Işık ‘Odamızda bir seneden fazla süren T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı teftişinin nihai raporuna istinaden sayın M.Ergin Genç Genel Sekreterlik görevinden alınmış oda içinde başka bir görev verilmiştir. Ancak kendisi ailevi sebeplerini mazeret sunarak emekliliğini talep etmiştir. Sayın İlhami Tintin de aynı rapor çerçevesinde resen emekli edilmiştir. Bu arkadaşların yerine odaya ilave personel alınmamıştır. Mevcut oda yönetimi kamuoyuna teftiş raporunu, İlhami beyin işe dönüş davasının sonucunu ve buna yapılmış olduğunu umduğumuz temyiz davası sonucunu açıklarsa konunun daha iyi anlaşılacağına inanıyoruz.’dedi.
‘Meclis kararı uygulandı’
Işık, ‘Burslar meselesine gelince 2017 yılının son aylarında konu oda meclisine getirilmiş, yaklaşan seçim dolayısıyla burs verme işleminin yeni oluşacak meclisin insiyatifine bırakılmıştır. Eski bir meclis başkanı olan Cem Doğan iyi bilir ki asıl olan meclis kararlarıdır.
Ayrıca yeni yönetim yeni bursları neden çağrı yapmadan verdiğini ve kimlere tahsis ettiğini de açıklamalıdır.
Sonuç olarak başkanlığını yapmış olduğum yönetim ve birlikte çalıştığım meclis, “deli saçması” işler değil, Soma’ya ve odamıza faydalı olacağına inandığı işler yapmıştır.
Görev yapmış olduğumuz dönem ile ilgili her türlü konunun hesabını ve cevabını hukuk da dahil olmak üzere her türlü platformda vermeye hazırız’ dedi.
The post ‘Her platformda Hesap vermeye hazırız’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz