İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Maden sahalarında İnceleme yapıldı
Maden sahalarında İnceleme yapıldı

Cuma Mahallesi ve Samsacı Mahallesi’nde eski maden ocaklarının bıraktıkları posaların bulunduğu bölgelerde Soma Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi, Soma Kent Konseyi Başkanı Mustafa Alioğlu inceleme yaptı. Alanda incelemelerde bulunan Ekşi, “En kısa sürede sorunu çözeceğiz.” dedi. Soma’da yıllarca kömür üretimi yapılan Darkale ve Azyak Maden Ocakları’nın kapanmasıyla galerileri kapatılan ancak aradan geçen yıllar sonra yerin […]

Cuma Mahallesi ve Samsacı Mahallesi’nde eski maden ocaklarının bıraktıkları posaların bulunduğu bölgelerde Soma Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi, Soma Kent Konseyi Başkanı Mustafa Alioğlu inceleme yaptı.

Alanda incelemelerde bulunan Ekşi, “En kısa sürede sorunu çözeceğiz.” dedi.
Soma’da yıllarca kömür üretimi yapılan Darkale ve Azyak Maden Ocakları’nın kapanmasıyla galerileri kapatılan ancak aradan geçen yıllar sonra yerin altındanki kömürlerin yanmasıyla çıkan gazlar özellikle Cuma Mahallesi ve Samsacı Mahallesi sakinlerini rahatsız ediyordu. Mahallelinin mağduriyetini dile getirmemizin ardından Soma Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi, Soma Kent Konseyi Başkanı Mustafa Alioğlu, çevre komisyonu üyesi meclis üyeleriyle bölgede inceleme yaptı. Birkaç yıl önce burada yine çıkan gazların Soma Kaymakamlığı, Soma Belediyesi, Nakliyeciler Kooperatifi ve bazı kurumlarla işbirliğiyle Bin kamyon hafriyat dökülerek önüne geçildiğini hatırlatarak çevreye ciddi oranda zarar veren bu durumun önüne geçmek için çalışmalara başladıklarını vurguladı. Aynı çalışmanın geniş kapsamlı şekilde yapılarak kömür posalarının üstlerinin tamamen kapatılacağını belirtti.
Hava kirliliğinde hepsinin payı var
Soma Kent Konseyi Başkanı Mustafa Alioğlu ise ‘Uzun süredir gündemde olan santrallerin filitre meselesi santral kapanacak olayına döndü kimse kimseyi suclamasın yıllardan beri kanser hastalarını hastanelere taşımaktan bıkan vatandaşlarımız, toprağa verdiklerimiz var herkesin illaki bir yakını ya kanser yada solunum yolu hastası oldu ama burada tek günahkar yada tek sorumlu santral değil emin olun bir çok üniversitenin hava ölçüm rapolarını inceledik. Hava kirliliği hat safhada oldugunu gördük, bunlar nelerden kaynaklanıyor;
Kapatılan yada halen işletilen maden döküm sahalarındaki yanan kömürün durmaksızın karbonmonoksit gazı salması. Evlerde yada iş yerlerinde Kalitesiz ve uygun olmayan kömür yakılması. Bazı işletmelerin atıklarını yakması. Ve tabiki santral ama bunların bir bütün olarak düşünürsek 3’te bir hepsinin payı var.’dedi.
The post Maden sahalarında İnceleme yapıldı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz