İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Manisa’nın İlk Dumansız hastanesi
Manisa’nın İlk Dumansız hastanesi

Soma Devlet Hastanesi tüm giriş kapılarının etrafında dumansız hava sahası oluşturuldu. Manisa il sınırları içinde ilk dumansız hastane özelliğine de sahip oldu. Soma Devlet Hastanesi acil servis, servisler, poliklinik dahil tüm giriş kapılarının etrafında dumansız hava sahaları oluşturdu. Bu uygulama ile hastaların ve sigara içmeyen vatandaşların hastane girişlerinde oluşturulan dumansız hava sahaları sayesinde; sigara dumanından […]

Soma Devlet Hastanesi tüm giriş kapılarının etrafında dumansız hava sahası oluşturuldu. Manisa il sınırları içinde ilk dumansız hastane özelliğine de sahip oldu.

Soma Devlet Hastanesi acil servis, servisler, poliklinik dahil tüm giriş kapılarının etrafında dumansız hava sahaları oluşturdu. Bu uygulama ile hastaların ve sigara içmeyen vatandaşların hastane girişlerinde oluşturulan dumansız hava sahaları sayesinde; sigara dumanından rahatsız olmaması amaçlandı.
İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, İlçe Sağlık Müdürü Fatih Güven, Başhekim Uz. Dr. Ali Osman Çağlayan ile Hastane Yöneticilerinin ve kalite biriminin katılımlarıyla dumansız hava sahası sınırlarının ve logolarının ilk çizimleri yapıldı.
Hastane Başhekimi Çağlayan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında ‘Bilindiği üzere 4207 sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun ile bugün birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de kamuya açık tüm kapalı alanlarda tütün ürünlerinin tüketimi yasaklanmıştı. Biz de hastane olarak mümkün olduğunca sigara içilen alanları azaltmak, içmeyenleri korumak adına hastaneye giriş kapılarının ön cephelerine dumansız hava sahalarımızı oluşturduk. Hastane girişlerimizde asgari 5 metre olacak şekilde şeritler çizerek “DUMANSIZ HAVA SAHASI” yazıları yazdık. Bu uygulama sayesinde hastane girişlerinde artık sigara içilmemesi gerektiği mesajını vermiş oluyoruz. İhlal eden olursa da gerekli hatırlatmaları yapıyoruz.Ayrıca, yaptığımız bu uygulama hastalarımız tarafından da desteklenmiş ve olumlu tepkiler almıştır. Bu da toplumumuzun bilinçlendiğini göstermesi açısından sevindiricidir. Ancak yine de sigara içenlerin oranı oldukça yüksek olup sigarayı bıraktırmak birincil görevimizdir. Bunun için hastanemizde uzun yıllardır beklenen ve geçtiğimiz aylarda hizmete açtığımız Sigarayı Bırakma Polikliniğimize başvurmalarını öneriyorum. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum,bu çalışma ilimiz hastaneleri içerisinde ilk ve tek olma özelliğine sahip. Diğer kurumlarda benzer çalışma var mıdır bilmiyorum’ dedi.
The post Manisa’nın İlk Dumansız hastanesi appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz