İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Milletvekili ve eşinden Bayanlara kahvaltı
Milletvekili ve eşinden Bayanlara kahvaltı

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, eşi Bilgen Özkan bayanlara kahvaltı verdi. Davette Restoran’da düzenlenen etkinliğe Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Ali Tulup, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy’da eşleri ile birlikte katılırken kadınlarda programa ilgi gösterdi. Programda konuşan Milletvekili Özkan, “Şehrimizdeki STK’larda, siyasi partilerimizde şehir […]

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, eşi Bilgen Özkan bayanlara kahvaltı verdi.
Davette Restoran’da düzenlenen etkinliğe Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Ali Tulup, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy’da eşleri ile birlikte katılırken kadınlarda programa ilgi gösterdi.
Programda konuşan Milletvekili Özkan, “Şehrimizdeki STK’larda, siyasi partilerimizde şehir yönetiminde, derneklerimizde ve çalışma hayatında yer alan bayan kardeşlerimizle kahvaltı sofrasında bir araya gelmeyi arzu ettik. Bizler, ‘Sizin içinizde en hayırlınız eşlerine ve çocuklarına en iyi davrananızdır’, ‘Cennet Annelerin Ayakları Altıntadır’ diyerek özelde anneleri, genelde de kadınlarımızı yücelten bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu anlayışın bir sonucu olarak ta tarih boyunca kadınlarımız hayatın her alanında güçlü bir şekilde yer almışlardır. Başta kuruluş mücadelemizde büyük gayretler gösteren Erzurumlu Nene Hatun’un, Türk ordusunun ilk kadın üsteğmeni olan Fatma Seher Erden, Türk Sinemasının en önemli senaryo yazarlarından olan Ayşe Şasa, Milli Mücadelenin kahramanlarından Fatma Aliye, 15 Temmuz gecesi tek başına darbe gecesi meydanlara çıkarak boğaz köprüsünde direnen Fatma Saba olmak üzere tarihin her döneminde güzel işlere imza atan tüm hanımlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.
1934 yılında kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesinden sonra geride bıraktığımız dönemde belki de kadınlarımızın toplum hayatında daha iyi yer edinmesine yönelik en güçlü düzenlemeler son 16-17 yıl içinde gerçekleştirildi. Yüzde 4’lerde olan 2002’den bu yana TBMM’de kadın milletvekili oranı da yüzde 30’ların üzerine çıkmış ve 7 kat artmış durumda. Bunun yanında çok sayıda sivil toplum örgütünde, odalarımızda, bürokraside artık kadın kardeşlerimizi, yönetici ve başkan olarak görüyoruz. Bunun yanında kadınlarımızın istihdamının artırılmasına, çalışan, doğum yapan kadınlarımızın daha rahat ortamda çalışabilmeleri ve çocuklarını büyütebilmelerine yönelik çok önemli düzenlemelerde gerçekleştirildi. Bunlar elbette yeterli değil, inşallah önümüzdeki dönemde buna yönelik çok daha güçlü düzenlemelere ve çalışmalara imza atılacak.Kamuoyunda 6284 olarak bilinen kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik yasayı ve bunun dayanağı olan uluslararası sözleşmeyi de ilk onaylayan ve yürürlüğe koyan ülke de Türkiye olmuştur. Bu anlamda başta her daim dualarıyla yanımda olan ve destekleyen kıymetli annem ve sevgili eşim başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
The post Milletvekili ve eşinden Bayanlara kahvaltı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz