İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Mitsubishi Outlander 5 yıldızı kaptı
  • Ana Sayfa » Otomobil
  • 21 Mayıs 2014 - 22:15:11
Mitsubishi Outlander 5 yıldızı kaptı

Dünyanın ilk plug-in hibrit 4×4 aracı olan Mitsubishi Outlander PHEV, JNCAP’ten beş yıldız aldı.

Aralık 2013’te Euro NCAP’ten beş yıldız alan Mitsubishi Outlander Phev, JNCAP’ten de beş yıldız alarak güvenlik konusundaki iddiasını gösterdi. Mitsubishi Outlander PHEV, çarpışma testlerinde elektrik kaçağına bağlı şok, yüksek voltaj batarya bağlantı durumu ve bataryaların elektrolit kaçağı performansı ile de kendini kanıtladı. Mitsubishi Outlander PHEV, daha önce Car of the Year Japan 2013-2014 İnnovasyon Ödülü ve RJC Technology of the Year Ödülü’ne layık görüldü.

ÜRÜN GAMINI GENİŞLETECEK

Mitsubishi Motors, 2013 Tokyo Motor Show’da sergilediği konsept otomobiller GC-PHEV, XR-PHEV ile PHEV ürün gamını genişletmeyi planlıyor. Hem elektrikli hem de benzinli motor ile donatılan Outlander PHEV’de 2.0 lt. benzinli motor, 12 kWh lityum-iyon batarya, 70 kW jeneratör, ön ve arka tarafında 60 kW’lık iki elektrik motoru bulunuyor. PHEV çalışma sistemi, Outlander PHEV modelinin üç sürüş modu (Saf EV modu, Seri Hibrit Modu ve Paralel Hibrit Modu) arasındaki seçimi de otomatik olarak gerçekleştirerek sürüş performansını ve yakıt ekonomisini sürücü müdahalesine gerek olmaksızın artırıyor. Mitsubishi Outlander PHEV’in 44 g/km karbon salımı ve 800 km’den fazla menzil alması hedeflendi.

YAKIT TÜKETİMİYLE İDDALI

Yakıt tüketimi 1.9 lt/100 km ile de oldukça iddialı. Outlander PHEV’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği; araç seyir halindeyken (Seri hibrit ve Paralel hibrit modlarında) otomatik olarak kendisini şarj etmesi. Harici güç kaynağı bulunmadığı durumlarda “Batarya Şarj Modu” seçilerek kendisini şarj edebilmesi ve Fren Geri Dönüşüm Sistemi sayesinde frenleme yaparken motorun şarj edilmesi ile de Mitsubishi Outlander PHEV bir adım öne çıkıyor.

  • Etiketler
  • Yorumla

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz