İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

‘Öğretmenimize verilen cezayı kabul etmiyoruz’
‘Öğretmenimize verilen  cezayı kabul etmiyoruz’

Eğitim İŞ ve Eğitim-Sen üyeleri Hükümet Konağı önünde bir araya gelerek, Gazi İlkokulu öğretmenlerinden Gülay Akkın’a yapılan şikayet ve verilen ceza ile ilgili basın açıklaması yaptı. Eğitim İş Başkanı İbrahim Mancar ve Eğitim Sen Başkanı Ersin Kolçak tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, ” Gazi ilkokulu öğretmenlerimizden Gülay AKKIN’a yapılan şikâyet ve karşılığında haksız olarak verilen […]

Eğitim İŞ ve Eğitim-Sen üyeleri Hükümet Konağı önünde bir araya gelerek, Gazi İlkokulu öğretmenlerinden Gülay Akkın’a yapılan şikayet ve verilen ceza ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Eğitim İş Başkanı İbrahim Mancar ve Eğitim Sen Başkanı Ersin Kolçak tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, ” Gazi ilkokulu öğretmenlerimizden Gülay AKKIN’a yapılan şikâyet ve karşılığında haksız olarak verilen cezayı öğrenmiş bulunmaktayız.
Velilerin isteğini yerine getirmediğiniz zaman veli memnuniyeti olmadığı zaman öğretmenin ve öğretmenlik mesleğinin hiçe sayılarak çıkarılan kanun ve kanun hükmündeki kararnamelerin sonuçlarını görmekteyiz. Çıkarılmış olan kanun ve kanun hükmündeki kararnamelerle öğretmenlerimizin hareket alanları daraltılmış, hak ve hukukları elinden alınmış, hatta kendini savunmaz hale gelmiştir. Bu tür uygulamalarla öğretmenin toplum içindeki değerini kaybetmiş, okullarda eğitim adına bir uygulama yapamaz hale getirilmiştir.
Biz öğretmenler olarak bu tür uygulamaları ve saldırıları asla kabul etmiyoruz. Öğretmenimiz Gülay AKKIN’nın başına gelen bu olaylar biz öğretmenleri derinden üzmüş ve asla da kabul etmiyoruz. Öğretmenimiz Gülay AKKIN’a yapılan şikâyet üzerine usulsüzce yapılan soruşturma ve ifade alma sonucunda hak etmediği ceza verilmiştir.
Alınmış olan öğrenci ifadelerinin veli izni alınmadan, öğrenciyi ifade vermeye hazırlamadan, uygun orta ve koşullar oluşturulmadan yapıldığı anlaşılmıştır.
Öğrenci ifadelerinin veli izni ve refakatında hatta pedagog eşliğinde alınması gerekirken apar topar alındığı cezai işleminde usulüne uygun olarak verilmediğine inanıyoruz ve kabul etmiyoruz.
Devletin ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenin toplumdaki hak ettiği değeri tekrardan kazanması adına düzenlemelerin acilen yapılmasını istemekteyiz” denildi.
The post ‘Öğretmenimize verilen cezayı kabul etmiyoruz’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz