İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Pazaryeri hareketlendi
Pazaryeri hareketlendi

Soma’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba pazarında bayram hareketliliği yaşandı. Soma’nın en büyük pazarlarından biri olan ve Somalıların yoğun ilgi gösterdiği Çarşamba Pazarında bayram hareketliliği yaşandı. Bayram öncesinde son Çarşamba Pazarı olması nedeni ile giyim ve yiyecek pazarında kalabalık en üst seviyelere ulaştı. Döviz kurunda yaşanan hareketlilik yiyecek pazarına da uğradı. Geçtiğimiz hafta 2 […]

Soma’nın en büyük pazarlarından biri olan Çarşamba pazarında bayram hareketliliği yaşandı.
Soma’nın en büyük pazarlarından biri olan ve Somalıların yoğun ilgi gösterdiği Çarşamba Pazarında bayram hareketliliği yaşandı. Bayram öncesinde son Çarşamba Pazarı olması nedeni ile giyim ve yiyecek pazarında kalabalık en üst seviyelere ulaştı. Döviz kurunda yaşanan hareketlilik yiyecek pazarına da uğradı. Geçtiğimiz hafta 2 TL’den satılan salatalık 4 TL ile el yaktı. Vatandaşlar önceden kilo ile aldıkları salatalığı yarım kilo almaya başladıklarını ifade ettiler.
Dolarda yaşanan sıkıntının bayram öncesinde vatandaşları zor duruma soktuğunu ifade eden esnaflar bir çok ürün dışarıdan ithal ediliyor. Muzun fiyatında büyük bir artış oldu. Pazarcı esnafı olarak biz mal almakta zorluk çekiyoruz, vatandaşın da bu durumda alım gücü düşüyor’dediler.
Giyim pazarında ise durum yiyecek pazarına göre daha hareketliydi. Vatandaşlar alım gücüne göre bayramlık ve bayram ikramlık alışverişi için tezgahları doldurdu. Vatandaşın tezgahları doldurması ile esnafların yüzünü güldürdü.
The post Pazaryeri hareketlendi appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz