İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Sıfır Atık Projesi Anlatıldı
Sıfır Atık Projesi Anlatıldı

Soma Devlet Hastanesi Çalışanlarına ‘Sıfır Atık Projesi’ hakkında eğitim verildi. Soma Devlet Hastanesi Çalışanlarına Sıfır atık Projesi Eğitimi Verildi. Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde kaynakları korumak, atıkları kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla ‘Sıfır Atık Projesi’, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatıldı. Bu […]

Soma Devlet Hastanesi Çalışanlarına ‘Sıfır Atık Projesi’ hakkında eğitim verildi.

Soma Devlet Hastanesi Çalışanlarına Sıfır atık Projesi Eğitimi Verildi.
Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde kaynakları korumak, atıkları kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla ‘Sıfır Atık Projesi’, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatıldı.
Bu kapsamda Soma Devlet Hastanesi konferans salonunda düzenlenen eğitimde hastane idare ve çalışanlarına Çevre Mühendisi Hanifi Adıgüzel ve İdari Mali İşler Müdür Yrd. Ali ihsan Dönmez tarafından farkındalık ve bilgilendirme eğitimi verildi.Eğitimde doğal kaynakların hızla tüketilmesinin önüne geçilmesi, üretilen atıkların çevre ve insan sağlığı için bir tehdit olmaktan çıkarılarak milli ekonomiye kazandırılması, ‘Sıfır Atık’ yönetimi sisteminin daha etkin ve verimli olarak yürütülebilmesi için kurumlar ve çalışanlar tarafından yapılması gereken çalışmalar, elektronik atıkların ve bitkisel atık yağlar başta olmak üzere ekonomik değeri olan ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda katılımcılara önemli bilgiler aktarıldı.
Proje kapsamında, hastane personeline yönelik ‘Sıfır Atık Farkındalık Eğitimleri’ düzenlenirken, hastanenin belirli alanlarına ‘Sıfır Atık Kutu Seti’ yerleştirildi.
Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan ”Soma Devlet Hastanesi olarak “Sıfır atık kurulumu kapsamında hastane içerisinde oluşan atıkların kaynağında ayrıştırılması için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bu amaçla ortak kullanım yerlerine birimlerine uygun olacak şekilde kağıt, plastik, cam , yemek, ekmek ve metal bölmeli olmak üzere dörtlü kumbaralar yerleştirdik. Bunun yanında Atık Pil Toplama Kutuları konuldu.İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması,
atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetim felsefesini ifade eden “Sıfır Atık” eğitimlerine belirli aralıklarla verilecek” dedi.
The post Sıfır Atık Projesi Anlatıldı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz