İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Sodos Erciyes’te
Sodos Erciyes’te

Soma Doğa Sporları Kulübü 2. Başkanı Hakan Kavaklıçeşme 3917 metrelik zorlu bir tırmanış sonrası Türk Bayrağı ve Sodos bayrağını Erciyes’te dalgalandırdı. 29 Ekim Cumhuriyet Tırmanışı nedeni ile SODOS kulübü 2. Başkanı Hakan Kavaklıçeşme 3917 metrelik Erciyes tırmanışına katıldı. Türk Bayrağımızı ve Sodos Bayrağını dalgalandıran Kavaklıçeşme’ye teşekkür eden Sodos yönetimi ‘2. Başkanı Hakan Kavaklıçeşme gece 04:00da […]

Soma Doğa Sporları Kulübü 2. Başkanı Hakan Kavaklıçeşme 3917 metrelik zorlu bir tırmanış sonrası Türk Bayrağı ve Sodos bayrağını Erciyes’te dalgalandırdı.

29 Ekim Cumhuriyet Tırmanışı nedeni ile SODOS kulübü 2. Başkanı Hakan Kavaklıçeşme 3917 metrelik Erciyes tırmanışına katıldı. Türk Bayrağımızı ve Sodos Bayrağını dalgalandıran Kavaklıçeşme’ye teşekkür eden Sodos yönetimi ‘2. Başkanı Hakan Kavaklıçeşme gece 04:00da başlayan çetin ve zorlu 3917 mt ERCİYES tırmanışını başarıyla tamanlamıştır. Zirvelere yakışan Şanlı Türk Bayrağımızı ve Kulübümüz Bayrağını zirvede dalgalandırmıştır’dedi.
‘Soma’nın ve Sodos’un adını tanıttık’
Tırmanış sonrasında açıklamada bulunan 2. Başkan Hakan Kavaklıçeşme “2846 metrede kurduğumuz ana kampta 21.30 kesin sessizlik verildi saat 03.00 da kalkıp hazırlıklara başladık. Saat 04.00 da zirve tırmanışına başladık. Şeytan rotasının solundan Nesrin Topkapı rotasına geçtik ve dikey bir tırmanışla 3600 metreye ulaştık. 3600 metrede hava bozdu sis çöktü, hava oldukça soğuktu, fakat yolumuza devam ettik. Hörgücün altından geçerek Şeytan rotasını yan geçiş yaparak geçtik. Geçişten sonra tekrar dikine bir tırmanışla zirveye vardık. Zirvede 29 Ekim münasebetiyle saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşını okuduk. Aynı rotadan dönüşe geçtik. Kazasız belasız bir zirve faaliyeti oldu, dağcılık camiasına Somamızı ve Soma Doğa Sporları Kulübümüzü karınca kararınca tanıtmaya çalıştık. Sodos’la nice zirvelere’dedi.
The post Sodos Erciyes’te appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz