İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Soma’da EYT’liler İlk Kez Bir Araya Geldiler
Soma’da EYT’liler İlk Kez Bir Araya Geldiler

Soma’da ilk kez bir araya gelen Somalı Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yaptıkları ilk görüşmelerinin ardından bundan sonra Soma’da ve her yerde seslerinin daha gür olacaklarını söylediler. Soma’da EYT ile ilgili konuyu gündeme getiren Rotbalansçı Yaşar Yangılkaya, Soma’da bulunan bu konun mağdurlar ile bir araya gelerek bir şeyler yapmak istediklerini söylediler. Yaşar Yangılkaya, “Türkiye’nin dört bir […]

Soma’da ilk kez bir araya gelen Somalı Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yaptıkları ilk görüşmelerinin ardından bundan sonra Soma’da ve her yerde seslerinin daha gür olacaklarını söylediler.
Soma’da EYT ile ilgili konuyu gündeme getiren Rotbalansçı Yaşar Yangılkaya, Soma’da bulunan bu konun mağdurlar ile bir araya gelerek bir şeyler yapmak istediklerini söylediler.
Yaşar Yangılkaya, “Türkiye’nin dört bir yanında bu konunun mağdurları bir şeyler yaparak haklarını ve haklarımızı ararken biz niye bunu hakkımız olanı ve bu durumun Soma’da binlerce mağduru varken ses çıkarmıyoruz diyerek ilk kez böyle bir birliktelik ile yola çıktık. İlk kez bir araya gelen yüze yakın Somalı EYT’liler ilk görüşmelerinin ardından Soma’da bu konunun mağduru olan herkesi bir araya getirerek Soma’dan gür bir sesle TBMM’ne sesleneceğiz.
İlk yapılan toplantı da Ankara’ya bir mesajlarının olduklarını söyleyen EYT’liler ne isteyip ne istemediklerini söyledi:
AF istemiyor, BORÇ istemiyor, HİBE istemiyor, SADAKA istemiyor, TORPİL istemiyor, AYRIM istemiyor, LÜTUF istemiyor,
SOMALI EYT NE İSTİYOR?
1999 yılında çıkan ve geriye doğru işletilen yasa sonucu mağdur edilen ve anayasal hakkımız olan emekliliğimiz geri istiyoruz. İlk toplantının sonunda bu toplantılarını daha kapsamlı ve işlevsel olabilmesi için sık sık yapacaklarını söylediler. Yapılacak olan bundan sonra ki toplantılarda seslerinin daha yüksek olabilmesi için Somalı ne kadar EYT li varsa zamanla bir araya getirerek hakları için bir olacaklarını ifade ettiler.
The post Soma’da EYT’liler İlk Kez Bir Araya Geldiler appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz