İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Somalı Kadınlar Çiftçiler Gününü kutlandı
Somalı Kadınlar Çiftçiler Gününü kutlandı

15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeni ile Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Soma’dan ise 2 genç çiftçi ve Ziraat Mühendisi Esra Erdal katıldı. 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” dolayısıyla Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşan Tarım ve Orman İl Müdür vekili Mustafa Gündoğar, […]

15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü nedeni ile Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Soma’dan ise 2 genç çiftçi ve Ziraat Mühendisi Esra Erdal katıldı.
15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” dolayısıyla Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde bir etkinlik düzenlendi.
Etkinlikte konuşan Tarım ve Orman İl Müdür vekili Mustafa Gündoğar, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kırsalda yaşayan kadın çiftçilere yönelik eğitici, istihdam sağlayıcı, sosyal ve ekonomik gelir seviyelerini arttırmaya yönelik birçok proje ürettiğini söyledi. Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nün 1997 yılından beri ülkemizde kutlanmakta olduğunu belirten Gündoğar; “Kadın çiftçilerimiz, evde çocuğuna bakıyor, tarlada, serada sebzesini büyütüyor, hayvanlarını yetiştiriyor. Kadın çiftçilerimizin tarıma, aile ve ülke ekonomisine olan maddi ve manevi katkılarını biliyoruz. İl Müdürlüğü olarak bizlerde projelerimizde ve faaliyetlerimizde onlara öncelik veriyoruz.Uyguladığımız eğitimler ve etkinliklerle kadın çiftçilerimizin bilgi ve becerilerinin daha da arttırılmasını hedefliyoruz. Bir kadın çiftçiyi eğitmek demek, gelecek nesilleri eğitmek demektir. Kadın çiftçiler olarak sizlerden isteğimiz gerçekleştirdiğimiz eğitim ve etkinliklere katılmanızdır” dedi.
Konuşmaların ardından kadın çiftçilere çiçek ve hediyelerini takdim edildi.
15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü münasebetiyle Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce organize edilen etkinliğe Soma İlçe Tarım Müdürlüğünden iki bayan genç çiftçi ve Ziraat Mühendisi Esra Erdal katıldı. Tüm ilçelerden gelen bayan çiftçiler ile yenilen öğle yemeğinin ardından sinema keyfi yapan bayan çiftçiler etkinliği düzenleyen ve emeği geçenlere teşekkür etti.
The post Somalı Kadınlar Çiftçiler Gününü kutlandı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz