İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Soma’ya ve madenci kardeşlerimize geçmiş olsun
Soma’ya ve madenci kardeşlerimize geçmiş olsun

CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy Soma Kömür İşletmeleri Işıklar Maden Ocağı’nda yaşanan kaza ile ilgili açıklamada bulundu. Elbinsoy, “Aldığımız her kaza haberi yüreklerimizi ağzımıza getiriyor. Yaşadığımız kazaların sıklığı, iş güvenliği açısından bizleri kaygılandırıyor” dedi. CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, “12 Aralık 2018 Çarşamba günü akşam saatlerinde, Soma Kömürleri A.Ş. tarafından işletilmekte olan Işıklar […]

CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy Soma Kömür İşletmeleri Işıklar Maden Ocağı’nda yaşanan kaza ile ilgili açıklamada bulundu. Elbinsoy, “Aldığımız her kaza haberi yüreklerimizi ağzımıza getiriyor. Yaşadığımız kazaların sıklığı, iş güvenliği açısından bizleri kaygılandırıyor” dedi.
CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, “12 Aralık 2018 Çarşamba günü akşam saatlerinde, Soma Kömürleri A.Ş. tarafından işletilmekte olan Işıklar Maden Ocağında meydana gelen kaza haberini öğrenir öğrenmez, yaralı işçilerimizi ziyaret etmek ve kaza hakkında bilgi almak üzere ilçemiz Devlet Hastanesine gittik.
Kazanın nasıl meydana geldiğini, kazanın meydana gelmesinde işverenin ihmali olup olmadığını, savcılık tarafından aldırılacak bilirkişi raporu ortaya çıkaracaktır. Böyle teknik bir konuda inceleme tamamlanmadan ve bilirkişi tespiti belli olmadan görüş belirtmeyi doğru bulmuyoruz.
İlçemiz Soma ne yazık ki ülkemizde ve dünyada iş kazaları ile tanınan bir ilçe haline geldi. Aldığımız her kaza haberi yüreklerimizi ağzımıza getiriyor. Yaşadığımız kazaların sıklığı, iş güvenliği açısından bizleri kaygılandırıyor, gerekli önemlerin alınmasında ve denetimlerin yapılmasında ihmallerin olabileceğini düşündürtüyor.
Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığı olarak bugüne kadar iş güvenliği ihlal ve ihmallerinin takipçisi olduk. Bugünden sonra da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Kazanın meydana geldiği ocağı işleten şirketin ekonomik sıkıntıları olduğunu, kamunun ve esnafımızın alacaklarını, işçilerimizin tazminatlarını ödeyemediğini biliyoruz. İşçilerimizin ve esnafımızın haklarının ödenmesi konusunda yapılacak her türlü düzenlemeye destek vermeye hazırız. Yeter ki iktidar bu konuda adım atsın. Diğer siyasi partiler ile bir araya gelelim. İlçemizin ve mağdur olan işçilerimizin menfaatleri doğrultusunda ortak çalışma yapalım. CHP Soma olarak biz bu ortak çalışmaya hazırız. Kangren olmuş bu sorunu artık çözelim. Siyasetin görevi laf üretmek değil, çözüm üretmektir.
Yüreklerimizi ağzımıza getiren kazada yaralanan işçilerimize ve ailelerine bir kez daha geçmiş olsun diyor, Ankara’da yaşanan tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaşanan bu kazalar atık son olsun” dedi.
The post Soma’ya ve madenci kardeşlerimize geçmiş olsun appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz