İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Yöneticiler Eğitimde
Yöneticiler Eğitimde

Soma’da kapsayıcı eğitimin ilk grubu tamamlandı. 40 saatlik eğitimler formatör yöneticisi Erdem Sevim tarafından verildi. Soma’da, eğitim yöneticilerine yönelik kapsayıcı eğitim kursu düzenleniyor. Kapsayıcı eğitim, ilk olarak ileri derecede engelli ve/veya özel eğitime gereksinim duyan öğrenciler için gündeme gelmiştir. Amaç, bu öğrencileri normal eğitim süreçlerine dahil etmek olmuştur. Bu tanım, son zamanlarda genişleyerek, toplumda dezavantaja […]

Soma’da kapsayıcı eğitimin ilk grubu tamamlandı. 40 saatlik eğitimler formatör yöneticisi Erdem Sevim tarafından verildi.
Soma’da, eğitim yöneticilerine yönelik kapsayıcı eğitim kursu düzenleniyor. Kapsayıcı eğitim, ilk olarak ileri derecede engelli ve/veya özel eğitime gereksinim duyan öğrenciler için gündeme gelmiştir. Amaç, bu öğrencileri normal eğitim süreçlerine dahil etmek olmuştur. Bu tanım, son zamanlarda genişleyerek, toplumda dezavantaja sahip tüm grupları (dini, etnik ve kültürel azınlıklar, göçmen, mülteci ve sığınmacılar, kızlar, düşük gelirli aileler, engelliler,
vb.) dâhil edecek şekilde bir ifadeye bürünmüştür. Tüm çocukları genel eğitim sistemi içerisinde uygun koşulları yaratarak ve gerekli önlemleri alarak kapsamak kapsayıcı eğitimin temel koşulu olarak kabul görmektedir. Bu anlayış tüm öğrencilerin, eğer kendilerine ihtiyaç duydukları imkân ve olanaklar sağlanırsa, kendileri için konulan eğitsel hedeflere ulaşabileceğini kabul eder.
UNESCO tarafından Öğrenenlerin farklı gereksinimlerine, onların eğitime, kültüre ve topluma katılımını artırarak ve eğitim sisteminin içindeki ayrımcılığı azaltarak cevap verme süreci olarak tanımlanan Kapsayıcı Eğitim 1. Grup Yönetici Eğitimi Kursu, 26 Ekim-02 Kasım tarihleri arasında ilçemizde gerçekleştirildi. 2. Grup Yönetici Eğitimi Kursu 05 Kasım-09 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Okul yöneticilerinin katıldığı ve toplam 40 saatlik bir eğitimin planlandığı kurslar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen formatör yöneticiler tarafından gerçekleştirilmektedir. İlçemizde Formatör Yönetici olarak Turgutalp Madenciler İlkokulu Müdürü Erdem Sevim tarafından Kapsayıcı Eğitim Kursu verilmektedir.
The post Yöneticiler Eğitimde appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz