İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

17 yaşındaki gencin organları 5 kişiye umut oldu
17 yaşındaki gencin organları  5 kişiye umut oldu

Soma Devlet Hastanesinde Beyin Travması nedeniyle tedavi gördüğü sırada beyin ölümü gerçekleşen 17 yaşındaki Ali E.’nin bağışlanan organları 5 kişiye umut oldu. Ali E.’nin organları İzmir ve Denizli’de Organ Nakli bekleyen 5 hastayı yeniden hayata bağlayacak. Soma Devlet Hastanesine 5 gün önce kafa travması şikayetiyle gelen 17 Yaşındaki Ali E, burada geçirdiği operasyon sonrası yoğun […]

Soma Devlet Hastanesinde Beyin Travması nedeniyle tedavi gördüğü sırada beyin ölümü gerçekleşen 17 yaşındaki Ali E.’nin bağışlanan organları 5 kişiye umut oldu. Ali E.’nin organları İzmir ve Denizli’de Organ Nakli bekleyen 5 hastayı yeniden hayata bağlayacak.

Soma Devlet Hastanesine 5 gün önce kafa travması şikayetiyle gelen 17 Yaşındaki Ali E, burada geçirdiği operasyon sonrası yoğun bakım servisinde verdiği yaşam mücadelesini kaybetti ve gencin beyin ölümü gerçekleşti. Soma Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Feray Baş’ın yaptığı görüşmeler sonucunda ailesi Ali E’nin organlarını bağışladı. Alınan karar ve ailenin izni doğrultusunda İzmir Doku ve Organ Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi koordinasyonunda yapılan operasyonla Ali E.’nin kalp, karaciğer ile böbrekleri alındı.Organlar İzmir ve Denizli’deki hastanelere gönderildi.
Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan, Ali E.’nin organlarının başka hastalara umut ve hayat olması için ailesi tarafından bağışladığını belirterek, “Ali için yapılan bu operasyon Ailesi için büyük bir üzüntü ama organ bekleyen 5 hasta ve aileleri için büyük bir umut oldu. Sabahın ilk ışıklarına kadar nakiller için çalıştık. Ali E’nin kalbinin Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki bir kişiye, karaciğerinin Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesindeki 2 hastaya, böbreklerinin de S.B.Ü Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesindeki hastalara gönderildi. Ailesine baş sağlığı ve sabırlar diliyor ve organ bekleyen hastalar adına da teşekkür ediyorum”dedi.
The post 17 yaşındaki gencin organları 5 kişiye umut oldu appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz