İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

“3 tane aklı yetmez Soma’ya hükmedemez”
“3 tane aklı yetmez  Soma’ya hükmedemez”

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Soma Şubeleri UKAME’nin aldığı karara tepki gösterdi. 4 Şube yönetimi adına yapılan açıklamada ‘İşçiyi tanımayanı, bizde tanımıyoruz’dendi. UKAME’nin maden işçisini taşıyan işçi servislerinin güzergahını değiştirmesine tepki gösteren Sendika Başkanı Şahin ağır konuştu. 12.500 işçiyi ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası 4 şubeyi temsilen Soma Şubesi Başkanı Şevket Şahin, kendilerine danışılmadan alınan bu […]

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Soma Şubeleri UKAME’nin aldığı karara tepki gösterdi. 4 Şube yönetimi adına yapılan açıklamada ‘İşçiyi tanımayanı, bizde tanımıyoruz’dendi.
UKAME’nin maden işçisini taşıyan işçi servislerinin güzergahını değiştirmesine tepki gösteren Sendika Başkanı Şahin ağır konuştu. 12.500 işçiyi ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası 4 şubeyi temsilen Soma Şubesi Başkanı Şevket Şahin, kendilerine danışılmadan alınan bu kararın işçiyi tanımamak anlamına geldiğini belirterek yaptığı açıklamasında’10.10.2018 tarihinde Ukame tarafından alınan karar gereği işçi servislerinin tamamen güzergahının. değiştirilmesi ile ilgili kararı tanımıyoruz. Bu kararı alırken 12.500 işçiyi yok sayanları bizde yok sayıyoruz. Biz böyle bir kararın alınırken ne işçiye ne işçinin iradesini temsil eden bizlere her hangi bir fikrimiz alınıp şarlatanları şiddet ve esefle kınıyoruz. Soma’yı 3 kişi yönetmiyor. Soma’nın hakkından da bu 3 kişi asla gelemez. Bizler işçi olarak 12.500 işçiyi temsil eden sendikalar olarak şunu söylüyoruz. Akılla ve Diyalogla her şey çözülür. Hiçbir zaman ben yaptım, ben ettim, böyle olacak mantığı ile yapılan hiç bir şeyi kabul etmiyoruz. Hafta sonuna kadar bu otobüslerin güzergahının değişmesini istiyoruz. Biz illa her yere otobüs girsin demiyoruz. Belediye otobüsü vatandaşına hizmet için her yere giriyorsa, işçi vatandaş değil mi? Niye işçiyi taşıyan servis aracı Belediye otobüsünün geçtiği yerlerden minibüs şeklinde dahi olsa geçemiyor? Kim alıyor hangi yüzyılda yazıyoruz böyle bir kararı? Ben böyle bir kararı esefle kınıyorum ve bu kararı alanlara diyorum ki, bakın sabrımızı taşırmayın. Bizimle oynamayın. Biz her şeyin diyalog ile çözülmesinden yanayız. Ama 3 tane aklı yetmez bu Soma’ya hükmedemez. Ben açık ve net böyle diyorum. Hafta sonuna kadar bu konunun çözüme kavuşmasını istiyoruz. Eğer çözüm olmazsa Türkiye Maden İşçileri Sendikası 4 şube olarak toplanıp alınan karar ile ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. 301 şehidin yattığı Soma’da işçiyi tanımayanı bu işçi de tanımayacak’dedi.
The post “3 tane aklı yetmez Soma’ya hükmedemez” appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz