İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

40 proje yarıştı
40 proje yarıştı

Kodlama Festivalinde 40 proje arasında 3 kategoride dereceye giren Bozuk Para Eleği, Kolaysa Geç ve Kantinlerde Kartlı Sistem projeleri 12 Haziran’da Manisa’da yapılacak 4. Kodlama Festivalinde Soma’yı temsil edecek. Soma Kodlama Festivali Geçtiğimiz Perşembe günü Maden İş Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlendi. Bu sene 2. si düzenlenen Kodlama Festivalinde 40 proje sergilenerek yarıştı. Festival sonunda Manisa’da […]

Kodlama Festivalinde 40 proje arasında 3 kategoride dereceye giren Bozuk Para Eleği, Kolaysa Geç ve Kantinlerde Kartlı Sistem projeleri 12 Haziran’da Manisa’da yapılacak 4. Kodlama Festivalinde Soma’yı temsil edecek.

Soma Kodlama Festivali Geçtiğimiz Perşembe günü Maden İş Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlendi. Bu sene 2. si düzenlenen Kodlama Festivalinde 40 proje sergilenerek yarıştı. Festival sonunda Manisa’da Somamızı temsil edecek projeler belirlendi. Soma Kodlama Atölyesi sorumlusu Ayhan Saka ‘Okullarımızda ve Soma Kodlama Atölyesi’nde kodlama, robotik ve 3D yazılım dersleri alan öğrencilerimiz geliştirdikleri projelerini festivalde sergiledi. 11 okulun katılımı ile 23 yazılım, 11 robotik ve 6 3D tasarım olmak üzere toplam 40 proje sergilendi.
Festival sonunda sergilenen projeler değerlendirildi. Robotik kategorisi birincisi Kantinlerde Kartlı Sistem projesi, hazırlayan öğrenciler Ethem Ersoy ve Eda Nur Demir, Yazılım kategorisi birincisi Kolaysa Geç projesi ile öğrencimiz Ömer Mete Akın, 3D yazılım projesi birincisi ise Bozuk Para Eleği ile öğrencimiz Abdülkadir Akpul olmuştur. Her kategoriden 1. olan proje 12 Haziran’da Manisa’da yapılacak olan 4. Kodlamanisa Festivalinde ilçemizi temsil etmeye hak kazanmıştır. Ayrıca her kategoride dereceye giren 3 projemiz ise Manisa festivalinde sergilenecektir. Kendilerine başarılar diliyorum’dedi.The post 40 proje yarıştı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz