İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

41 KERE MAŞALLAH. 41 YIL SONRA! SOMA LİNYİT LİSESİ 1977-78 YILI MEZUNLARI BULUŞTU
41 KERE MAŞALLAH. 41 YIL SONRA! SOMA LİNYİT LİSESİ 1977-78 YILI MEZUNLARI BULUŞTU

Soma Linyit Lisesi 1977-78 yılı mezunları buluştu İlçemizin ilk lisesi olan ve bünyesinden saygın kişiler çıkaran Soma Linyit Lisesinin 1977-78 yılı mezunları Soma’da buluştu. Mustafa Küçükkayapalı ile Şefik Karakaş’ın düzenlediği ve 41 yıl sonra 16 Kasım cumartesi gündüz Öğretmenevinde buluşan arkadaşlar, şimdi İmam Hatip okulu yapılan liselerinin sıralarına oturarak öğrenciliklerini yeniden yaşadılar. Daha sonra Belediye […]

Soma Linyit Lisesi
1977-78 yılı mezunları buluştu

İlçemizin ilk lisesi olan ve bünyesinden saygın kişiler çıkaran Soma Linyit Lisesinin 1977-78 yılı mezunları Soma’da buluştu.

Mustafa Küçükkayapalı ile Şefik Karakaş’ın düzenlediği ve 41 yıl sonra 16 Kasım cumartesi gündüz Öğretmenevinde buluşan arkadaşlar, şimdi İmam Hatip okulu yapılan liselerinin sıralarına oturarak öğrenciliklerini yeniden yaşadılar. Daha sonra Belediye başkanı Ali Tulup’un hediye ettiği çam fidanlarını Soma Açı Lisesinde toprakla buluşturan 77-78 mezunlarına okul müdürleri Mehmet Zeki Uğurtan ile İbrahim Ersoy tarafından ikramlarda bulunuldu. Ardından Maden şehitliğine giden Linyit lisesi mezunları burada duygusal anlar yaşadılar. Şehitlikten ayrılmakta zorlanan arkadaşlar bu kazanın çok acı bir yaşanmışlık olduğuna vurgu yaparak böyle acıların bir daha hiç yaşanmaması temennisinde bulundular.
Türkiye’nin bir çok yerinden bu buluşma için Soma ‘ya gelen sınıf arkadaşları kısa süreli Darkale/Kırkoluk gezisi esnasında Soma Kadın Atölyesinin katılımcıların eşlerine ve bayanlara yönelik lavanta keselerini hediye etmesinin ardından Baret Restoran’daki geceye katıldılar.
1974-75 yılı mezunu olduğu halde kendi isteğiyle buluşmaya katılan Belediye başkanı Ali Tulup “Ben, linyit lisesinden bu arkadaşlarımızdan önce 1974/75 döneminde mezun oldum ve abileriyim. Sayın Küçükkayapalı ve sayın Karakaş beni ziyaret ettiklerinde çok hoş bir etkinlik olduğunu belirttim. Ben de isteyerek katıldım” dedi.
Mezunlara Soma ile ilgili belediye yayınları ve çam fidanları hediye eden Ali Tulup ’a üzerinde “1977-78 Soma Linyit Lisesi 41 ‘nci yıl anısına… 35 ALİ TULUP” yazılı plaket sunan mezunlar ertesi günü de yeni düzenlenen Sevişler Barajı Park alanında mangal sucuk partisi düzenlediler.
Anıların anlatıldığı ve duygusal anların yaşandığı etkinlikte buluşan gençler(!), çok iyi öğretmenler tarafından Atatürk’ün çağdaş çizgisinde yetiştirildiklerini belirterek bu buluşmalarını öğretmenleriyle, eşleriyle, çocuklarıyla hatta torunlarıyla bahar aylarında yenilemek istediklerini ifade ettiler.
The post 41 KERE MAŞALLAH. 41 YIL SONRA! SOMA LİNYİT LİSESİ 1977-78 YILI MEZUNLARI BULUŞTU appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz