İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

5 Aralık Kadın Hakları günü
5 Aralık Kadın Hakları günü

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününde basın açıklaması yayınladı. Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimcileri 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününde basın açıklaması yayınlayarak, tüm Somalı kadınların gününü kutladı. Yayınlanan basın açıklamasında ‘Bugün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği […]

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününde basın açıklaması yayınladı.

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimcileri 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününde basın açıklaması yayınlayarak, tüm Somalı kadınların gününü kutladı.
Yayınlanan basın açıklamasında ‘Bugün 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü. Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği ve bunun dünyada kutlanmasını sağlayan özel bir gün olarak kabul edilmektedir. 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, tüm dünyada kadınların daha insanca yaşama isteğini dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır.
Bu anlamlı gün; Kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, bu konuda bir farkındalık yaratılması ve çözümler bulunması yolunda önemli bir gündür. Çağdaş, demokratik, ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan yararlanmalarının sağlanması büyük önem taşımaktadır. Kadınların kendi hakları uğrundaki mücadeleleri daha eşitlikçi bir toplum yaratılmasını sağlamak ve buna bağlı olarak da toplumun bütünü açısından demokratik bir anlam taşımaktadır.
Kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınması, 1930’larda, Türkiye’de kadınların siyasi haklarını kazanması için gerekli yasaların çıkarılmasını ifade eder. Kadınların siyasi hayatta seçme ve seçilme hakkını elde etmesi; toplumsal hayatta gerçekleşen Atatürk Devrimleri’nden birisidir.
Bizler Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu olarak Kadınlarımıza bu hakkı veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, bu önemli gün olan 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü kutlarız’denildi.
The post 5 Aralık Kadın Hakları günü appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz