İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

AK PARTİ’Lİ ÖZKAN’DAN SOMA’NIN KURTULUŞ GÜNÜ
AK PARTİ’Lİ ÖZKAN’DAN SOMA’NIN KURTULUŞ GÜNÜ

Özkan Soma’nın Kurtuluş Günü’nü kutladı AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan, Soma ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını yayımladığı mesajla kutladı. Özkan, mesajında, 24 Haziran 1920’de Yunan ordusu tarafından işgal edilen Soma’nın, 2 yıl 2 ay 19 gün işgal altında kaldığını anımsattı. Ülkemizi parçalayıp paylaşmayı planlayan dış güçler, Manisa ve Ege bölgesinde bu […]

Özkan Soma’nın Kurtuluş
Günü’nü kutladı

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan, Soma ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını yayımladığı mesajla kutladı.

Özkan, mesajında, 24 Haziran 1920’de Yunan ordusu tarafından işgal edilen Soma’nın, 2 yıl 2 ay 19 gün işgal altında kaldığını anımsattı.
Ülkemizi parçalayıp paylaşmayı planlayan dış güçler, Manisa ve Ege bölgesinde bu planlarını Yunan ordusu ile hayata geçirmek istese de alçak planın, 30 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz ile birlikte akamete uğratıldığını ve Yunan ordusunun İzmir’e doğru kaçmaya başladığını aktaran Özkan, “Soma ilçemiz, uzun süren çatışmalar sonucu büyük bir kahramanlık destanı yazılarak, 13 Eylül 1922 Cumartesi günü Yunan işgalinden kurtarılmıştır” dedi.
Bu zaferde; vatan, millet aşkı ile tutuşan, Kuvayı Milliye ruhu asla sönmeyen Somalıların büyük katkısı olduğunun altını çizen Özkan, mesajında, “Ülkemiz için önemli bir değer olan Soma ilçemiz; tarih, bereket ve enerji şehri olarak ebediyete kadar vatanımız ve milletimiz için var olacaktır. Bu vesileyle; Soma ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılında, milletimizin bir daha işgal altındaki o karanlık günleri yaşamaması dileğiyle tüm hemşehrilerimin Kurtuluş Günü’nü tebrik ediyor, kurtuluş yolunda canlarını seve seve feda eden şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.
The post AK PARTİ’Lİ ÖZKAN’DAN SOMA’NIN KURTULUŞ GÜNÜ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz