Alman turizmciler gerçeğin farkında

Turizm sektöründe 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yaşanan sıkıntıları aşmak için harekete geçen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Almanya’nın Frankfurt kentinde, önde gelen tur operatörleri ve sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Burada çok verimli görüşmeler yaptıklarını anlatan Avcı, “Alman turizmciler Türkiye’de ne olup bittiğini görmüş ve hatta mevcut durumu anlatmak için bizimle işbirliği yapmak istiyorlar. Ancak bazı medya organları kasıtlı olarak imajımızı zedeleyecek haberler yapıyor” diye konuştu.

KOMŞULARINIZI GETİRİN
Almanya ve Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarına da tatillerini Türkiye’de geçirmeleri çağrısında bulunan Avcı, “Hatta komşuları ve iş arkadaşlarını da yanlarında getirsinler” diye konuştu.

STRATEJİ DEĞİŞMELİ
Bakan Avcı, Türkiye’nin turizm tanıtım stratejisinin yenilenmeye ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, Türkiye’yi sadece bir bütün olarak, deniz, kum, güneş ülkesi olarak tanıtan stratejiden vazgeçilmesi gerektiğini anlattı. Ürünün yanı sıra pazar çeşitliliğinin de sağlanması durumunda Türkiye’nin turizm alanında çok büyük bir hamle yapabileceğini dile getiren Bakan Avcı, şunları kaydetti: “Bu bağlamda Japonya, Çin, Hindistan, Güney Amerika, Ortdoğu bu bakımdan bizim için hâlâ bakir pazarlar. Buradaki potansiyelimizi çok az değerlendiriyoruz.”

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir