İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Bilsem Sınavına 2 bin başvuru
Bilsem Sınavına 2 bin başvuru

Bu yıl ilk kez Soma’da gerçekleştirilecek Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) sınavlarına 2 bin öğrenci başvurdu. Geçtiğimiz yıllarda Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi sınavlarına girmek için Akhisar’a giden çocuklarımız bu yıl Soma 13 Eylül Gama Ortaokulunda sınava girecek. Bu yıl Soma’da 2 bin öğrencinin sınava gireceğini ifade eden Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil […]

Bu yıl ilk kez Soma’da gerçekleştirilecek Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) sınavlarına 2 bin öğrenci başvurdu.

Geçtiğimiz yıllarda Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi sınavlarına girmek için Akhisar’a giden çocuklarımız bu yıl Soma 13 Eylül Gama Ortaokulunda sınava girecek.
Bu yıl Soma’da 2 bin öğrencinin sınava gireceğini ifade eden Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Can ‘Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır. İlçemiz Bilim Sanat Merkezi öğrenci seçim sınavları 4 Ocak 2020 Cumartesi günü 13 Eylül Gama Ortaokulunda başlıyor.14 Mart 2020 Cumartesi gününe kadar devam edecek. Sınavlar tablet üzerinden gerçekleştirilecek olup yaklaşık 2000 ögrencimiz sınavlara katılım saglayacaktır. Öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için verilen randevu günü ve saatinde sınav giriş belgeleri ile kimlik kartları (nüfus cüzdanı veya yeni kimlik) ile birlikte okulda hazır bulunmaları, ayrıca Sınav Giriş belgelerinde bulunan barkodların zarar görmemesi gerekmektedir’dedi.
The post Bilsem Sınavına 2 bin başvuru appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz