İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

BİS için emsal karar
BİS için  emsal karar

Akhisar İlçe Tüketici Hakem Heyetinden, Soma Bölgesel Isıtma Sistemi Abonelik Ücretleri hakkında emsal karar çıktı. Bölgesel Isıtma Sisteminde yaşanan gecikme faizi ve artış hakkında Tüketici Hakem Heyetinde başvuru yapan vatandaş için emsal karar veren Akhisar Tüketici Hakem Heyeti tahsil edilen tutarın iade edilmesine karar verdi. Davayı Davacı avukatı olarak takip edeceğini ifade eden Avukat Sercan […]

Akhisar İlçe Tüketici Hakem Heyetinden, Soma Bölgesel Isıtma Sistemi Abonelik Ücretleri hakkında emsal karar çıktı.

Bölgesel Isıtma Sisteminde yaşanan gecikme faizi ve artış hakkında Tüketici Hakem Heyetinde başvuru yapan vatandaş için emsal karar veren Akhisar Tüketici Hakem Heyeti tahsil edilen tutarın iade edilmesine karar verdi. Davayı Davacı avukatı olarak takip edeceğini ifade eden Avukat Sercan Okur, ‘Hatırlanacağı üzere ilçemizde Bölgesel Isıtma Sistemi ilk olarak Soma Belediyesi tarafından başlatılmış, Soma Belediyesi sistemden yararlanmak isteyenler ile uygun koşullarda ön abonelik sözleşmesi imzalamıştı.
2014 Yerel Seçimleri ile birlikte Manisa Belediyesi Büyükşehir statüsüne kavuşmuş, Bölgesel Isıtma hizmeti de Büyükşehir Belediyesine devrolmuştu.
Devir işlemlerinin uzun sürmesi ve bu süre zarfında hizmetin verilmemesi nedeniyle ön abonelik sözleşmesi imzalayanlar ödeme konusunda muhatap bulamamış, Büyükşehir Belediyesi taksit ödemelerini kabul etmemişti.
Devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından ön abonelik sözleşmesi imzalayan vatandaşlar taksitlerini ödemeye gittiklerinde, ödenecek miktarın arttığını ve gecikme faizi ödemek zorunda olduklarını öğrenmişlerdi.
Manisa Büyükşehir Belediyesinin bu haksız uygulamasına karşın bir vatandaşımız, benim de yönlendirmem ile Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaptı. Akhisar Tüketici Hakem Heyeti başvuruyu inceledi ve ön abone olan başvurucudan tahsil edilen 2.290,32-TL bedelin başvurucuya iade edilmesine karar verdi.
Söz konusu karar ile Hakem Heyeti, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Soma Belediyesi döneminde ön abone olan vatandaşlardan fazla para tahsil ettiğini tespit etmiş oldu.
Manisa Büyükşehir Belediyesi tüketicinin lehine olan karara itiraz etti.
Bundan sonraki aşamada itirazı Akhisar 2. Asliye Hukuk Mahkemesi değerlendirecek.
Ben de davayı, davalı vekili olarak takip edeceğim.
Mahkemenin itirazı reddetmesi halinde ön abone olduğu halde fazladan ödeme yapan abonelerin ödedikleri fazla parayı iade alma hakkı kesinleşecek.
BIS abonelerini yakından ilgilendiren süreç hakkındaki gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim’dedi.
The post BİS için emsal karar appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz