‘Buruk olsak ta Coşkumuzu kaybetmeyeceğiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanlığı Soma halkının 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Yönetimi Evlerimizi, al bayraklar ile süsleyerek, coşkumuzu kaybetmeden bayramımızı kutlayacağız’ diyerek 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.
CHP Soma İlçe Yönetimi tarafından yapılan açıklamada ‘ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını da zorunlu olarak evlerimizde kutlayacağız. Bu yönüyle sevincimiz buruk olsa da, coşkumuzdan hiçbir şey kaybetmeyeceğiz. Evlerimizin balkonlarını ve camlarını, daha önce olduğu gibi yine al bayrağımız ile süsleyecek, cadde ve sokaklarımızı gelincik tarlasına döndüreceğiz.
19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’a attığı ilk adım; hem bir kurtuluş mücadelesinin başlangıcı, hem de modern Türkiye Cumhuriyetinin ilanına giden sürecin ilk adımıdır. Anadolu’nun esaretten kurtuluş mücadelesi, 101 yıl önce Samsun’da yakılan ateş ile başlamıştır. Özgürlük ateşi, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kısa sürede tüm yurdu sarmış, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine sonsuza dek “dur” denilmiştir.
Ülkemiz ne yazık ki son yıllarda, 19 Mayıs ruhundan ve milli mücadele bilincinden hızla uzaklaştırılmaktadır. Ak Parti, iktidarını korumak amacıyla bilinçli olarak toplumumuzu ayrıştırmakta, kutuplaştırarak bölmeye çalışmaktadır. Bu ayrışmadan gençlerimizde nasibini almakta, çocuklarımız ve gençlerimiz milli bayramlarımızın bilincinden uzaklaştırılmaktadır.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak biliyoruz ki; milletimizin istikbali gençlerimizin elindedir. Cumhuriyetimiz, gençlerimize emanettir. Bizler, geleceğimizin teminatı gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Milli mücadelemizin kazanımlarına ve Cumhuriyetimizin değerlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. Gençlerimizin işsizlik kaygısı yaşamadığı aydınlık yarınlar için yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs 1919’da Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatma kararlılığı ile Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlem, tüm Kuvayı milliye kahramanlarını şükranla anıyor, tüm Somalıların ve milletimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz’denildi.

The post ‘Buruk olsak ta Coşkumuzu kaybetmeyeceğiz’ appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

Yazar: somahaber

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir