İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Düve alım desteği Başvuruları başladı
Düve alım desteği Başvuruları başladı

Düve Alım desteği başvurularının 16 Aralık ile 14 Ocak 2020 arasında olduğunu dile getiren Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ayrıntılı bilgi almak isteyenleri Müdürlüğe davet etti. Düve alım desteği başvuruları 16 Aralık 2019’da başlayarak 14 ocak 2020 tarihinde sona ereceği açıklandı. Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayati Aslan ‘Hayvancılık desteklemeleri uygulama tebliği kapsamında […]

Düve Alım desteği başvurularının 16 Aralık ile 14 Ocak 2020 arasında olduğunu dile getiren Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Ayrıntılı bilgi almak isteyenleri Müdürlüğe davet etti.

Düve alım desteği başvuruları 16 Aralık 2019’da başlayarak 14 ocak 2020 tarihinde sona ereceği açıklandı.
Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayati Aslan ‘Hayvancılık desteklemeleri uygulama tebliği kapsamında düve alım desteği uygulama esasları yayınlandı. Buna göre;%40 hibeli düve alımı desteği için Başvuru tarihi : 16 Aralık 2019, Son Başvuru tarihi : 14 Ocak 2020 olacak.
Şartlar:

1-10 baş arası kadar düve inek ve mandalar desteklenecek.Destekleme oranı: %40Desteklenecek hayvan ırkları;
Etçi ırklar : Angus, Charolais, Limousin, Hereford, Belgiun Blue
Kombine ırklar : Simental, Montofon, Mondbeliard
Sütçü ırklar : Jersey, HolsteinHayvan sayıları ahır kapasiteleri ile uyumlu olmalıdır.Desteklenecek hayvanların temin yerleri;TİGEM Tarım İşletmeleri, hastalıktan ari işletmeler, damızlık sığır yetiştiricileri birlikleri, damızlık manda yetiştiricileri birlikleri ile tarım kredi kooperatifleri ve iştiraklerinden temin edilen hayvanlar desteklenecektir.
Birim fiyatlar; Gebe Düve 12.500 TL/Baş, Boş Dişi Sığır 8-15 aylık 7.500 TL/Baş, Gebe Manda 10.000 TL/Baş, Boş Dişi Manda 8-15 Aylık 6.000TL/Baş. Ayrıntılı bilgi için İl/İlçe Müdürlüklerimizden bilgi alabilirsiniz’dedi.The post Düve alım desteği Başvuruları başladı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz