İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Eğitim masaya yatırıldı
Eğitim  masaya yatırıldı

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında alınması gereken tedbirlerle ilgili Okul Müdürleri, Okul Aile Birliklerinin katılımı ile toplantı yapıldı. Kaymakam Ahmet Altıntaş Başkanlığında, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici tarafından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başında okullarda alınması gereken tedbirler ile ilgili toplantı yapıldı. Belediye Başkanı Ali Tulup’un yanı sıra Okul Müdürleri, Okul Aile Birliklerinin de katıldığı toplantı Soma […]

2019-2020 Eğitim Öğretim yılında alınması gereken tedbirlerle ilgili Okul Müdürleri, Okul Aile Birliklerinin katılımı ile toplantı yapıldı.

Kaymakam Ahmet Altıntaş Başkanlığında, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici tarafından 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başında okullarda alınması gereken tedbirler ile ilgili toplantı yapıldı. Belediye Başkanı Ali Tulup’un yanı sıra Okul Müdürleri, Okul Aile Birliklerinin de katıldığı toplantı Soma Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Okul kameraları, Servis denetimleri, Okul önlerinde zararlı maddelerin satışının denetlenmesi gibi konuların ele alındığı toplantıda Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ‘ Soma’da bu yıl 69 kurumumuzda 20.500 öğrencimiz Eğitim Öğretime başlıyor. Bu yıl Liselerden taşınan öğrencimiz yok. İlkokul ve Ortaokuldan 390 öğrencimiz 12 taşıma merkezine, Özel Eğitimde ise 139 öğrencimiz 8 taşıma merkezine taşınıyor. Bu yıl güvenlik görevlisi ve temizlik personeli için İşkur’dan henüz bir talep gelmedi. Plan dahilinde talep olursa bunu da değerlendireceğiz’dedi.
‘Sorumluluklarınız büyük’
Eğitimde en büyük sorumluluğun okul müdürlerinde olduğunu belirten Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘Okulların etrafında açıkta sigara satışı ve çocuklara zararlı olabilecek şeylerin satışı konusunda emniyet denetimlerini yapıyor ama onlar ile işbirliği yaparak üzerine gitmek zorundayız. Bu analmada okul müdürlerimiz okul yanlarındaki kafe, büfe ne varsa takibini yapmalıdırlar. Kesin çözüme ancak böyle ulaşabiliriz. Okul duvarı, kapı gibi son zamanlarda haberlerde sık sık karşımıza çıkan olaylar var ölümlü kazalar ile sonuçlanabiliyor. Okullar açılmadan bunların denetimleri ve kontrollerini çok iyi yapmalıyız. Servisler konusunda da birinci derecede sorumlu yine okul müdürlerimizdir. Okullarda bulunan kantinlerimizin denetimlerini yaparak ne derece temiz ve sağlıklı olduğunu da yakınen takibini yapalım’dedi. Toplantı Okul Müdürlerinin taleplerini ve isteklerini dile getirmesi ile sona erdi.
The post Eğitim masaya yatırıldı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz