İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Eğitime 5 yılda 5 milyar
Eğitime 5 yılda 5 milyar

Soma Belediyesi’nin 5 yılda eğitime 5 milyon lira aktardığını dile getiren Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘Eğitime bu kadar destek veren başka bir belediye yok’dedi. Böyle bir belediye yok Soma Belediye’si kadar Eğitime destek olan başka bir Belediyenin olmadığını belirten Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘ Bir çok yerde Kaymamlık görevim dolayısı ile bulundum. Ama Soma Belediyesi kadar eğtiime […]

Soma Belediyesi’nin 5 yılda eğitime 5 milyon lira aktardığını dile getiren Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘Eğitime bu kadar destek veren başka bir belediye yok’dedi.

Böyle bir belediye yok
Soma Belediye’si kadar Eğitime destek olan başka bir Belediyenin olmadığını belirten Kaymakam Ahmet Altıntaş ‘ Bir çok yerde Kaymamlık görevim dolayısı ile bulundum. Ama Soma Belediyesi kadar eğtiime destek olan, bir sözümüzü iki ettirmeyen belediye ile karşılaşmadım. Ne zaman Başkanım desek bizleri geri çevirmedi. Kendisine Eğitime verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum’dedi.
‘5 yılda 5 milyar yardım’
Son 5 yılda Soma Eğitim konusunda büyük bir ilerleme kaydetti. Maden faciasının ardından yapılan okulların yanı sıra Soma Belediyesinin elinin sürekli Milli Eğitim’in üzerinde olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ‘ Soma Belediyesi 10 yılda 6,5 milyar okullara yardım yapmış bunun 5 milyarı ise son 5 yıl içinde yardımda bulunmuş. Soma Belediyesi her yıl okullarımıza 1 milyar destek sağlamış. Bu çok büyük bir rakam. Bunu kapılarını yaparak, çevre düzenlemesi yaparak, bahçelere parke taşı döşemiş bunları bu şekilde yapmış. Soma Belediyesi 110 bin nüfuslu ve 21 bin öğrencisi olan ilçeler içerisinde eğitime bu kadar destek veren başka bir belediyenin olduğunu sanmıyorum. Bunların içinde fidan dikimi, temizlik veya sportif faaliyetler ve geziler için verdiği araçları hiç katmadık. Bugün hangi okula gitsek kime sorarsanız sorun Soma Belediyesine giden taleplerin hiçbirinin karşılıksız kalmadığını söylerler. Soma Milli Eğitim tarihinde son 5 yıla baktığımızda bir devrim olmuş durumda. 301 şehidimizin anısına Soma’da eğitime çok büyük yatırımlar yapıldı. Hayırseverler hep okula yöneldiler. Okul için lazım olan arsa ihtiyacımızı da Soma Belediyesi yer bularak veya harfiyatını yaparak elini ve desteğini hiçbir zaman üzerimizden çekmedi. Soma Belediyesinin desteği küçümsenmeyecek kadar çok büyüktür. Soma Belediyesine desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz’dedi.
The post Eğitime 5 yılda 5 milyar appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz