İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

En yüksek ödeme Soma Termik Santrale
En yüksek ödeme Soma Termik Santrale

TEİAŞ Elektrikteki kapasite mekanizması kapsamında yer alan 45 santralden en yüksek ödemeyi 21 milyon 473 bin 937 TL ile Soma Termik Santral Elektirk Üretim A.Ş.’ye yapacak. Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) tarafından 41 elektrik üretim santraline Nisan ayı için toplam 236 milyon 787 bin 985 lira ödeme yapılacağı bildirildi. TEİAŞ’ın internet sitesinde, kapasite mekanizmasından yararlanan […]

TEİAŞ Elektrikteki kapasite mekanizması kapsamında yer alan 45 santralden en yüksek ödemeyi 21 milyon 473 bin 937 TL ile Soma Termik Santral Elektirk Üretim A.Ş.’ye yapacak.

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) tarafından 41 elektrik üretim santraline Nisan ayı için toplam 236 milyon 787 bin 985 lira ödeme yapılacağı bildirildi.
TEİAŞ’ın internet sitesinde, kapasite mekanizmasından yararlanan üretim tesislerine yapılacak ödemelere ilişkin liste yayımlandı.
Buna göre, elektrikteki kapasite mekanizması kapsamında yer alan 45 santralden 41’ine nisan ayı için toplam 236 milyon 787 bin 985 lira ödenecek.
Mekanizma kapsamında en yüksek ödeme 21 milyon 473 bin 937 lirayla Soma Termik Santral Elektrik Üretim AŞ’ye yapılacak. Bu şirketi, 13 milyon 665 bin 232’şer lira ödemeyle Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ ve Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ izleyecek.
Kapasite mekanizmasıyla, elektrik piyasasında arz güvenliğinin temini için gerekli yedek kapasite dahil olmak üzere yeterli kurulu güç kapasitesinin oluşturulması ve uzun dönemli sistem güvenliğinin temini için güvenilir kurulu güç kapasitesinin korunması amaçlanıyor.
The post En yüksek ödeme Soma Termik Santrale appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz