İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Engelsiz Günlere
Engelsiz Günlere

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Soma’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Beşyol Mevkiinden başlayan yürüyüşün ardından Cengiz Topel Meydanında Soma’da bulunan tüm engelli okullarının katılımı ile gösteriler düzenlendi. Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün koordinesinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Beşyol Mevkiinden Cengiz Topel Meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Soma Protokolünün yanı sıra tüm […]

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Soma’da çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Beşyol Mevkiinden başlayan yürüyüşün ardından Cengiz Topel Meydanında Soma’da bulunan tüm engelli okullarının katılımı ile gösteriler düzenlendi.

Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün koordinesinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile Beşyol Mevkiinden Cengiz Topel Meydanına kadar yürüyüş gerçekleştirildi. Soma Protokolünün yanı sıra tüm kurumlar Engellilere destek için yürüyüşe katıldı. Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl daha fazla bir katılım ile gerçekleşen yürüyül sonrası Cengiz Topel Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlamına ilişkin konuşma yerine Engelli Emine Karaca’nın düşüncelerine yer verildi. Bugün böyle bir konuşmadan haberi olmadığını dile getiren Karaca ‘1990 yılında Derneğe ilk geldiğimde 9 yaşındaydım. O zamandan bu yana hem kendimi hemde özgüvenim gelişti. Benim engelli arkadaşlarıma tavsiyem, Hayata tutunmak için kimsenin kendilerine el uzatmasını beklemesinler. Soma’da o yıldan bu yıla çok gelişme oldu. Araçlarımızla kendimiz çıkabiliyoruz, otobüslere binebiliyoruz. Engelli aracımızın olması bizim için ayrı bir avantajımız. Esnaf arkadaşlarımızdan ricamız engelli olarak bizleri de düşünsünler’dedi.
Bir Damla Ol Engelliler Derneği Başkanı Mustafa Çakmak ise yaşamından örnekler verdi.
Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcısı ve Spastik Engelliler Federasyon Başkanı Murat Aslanhan tarafından kısa bir konuşma gerçekleştirildi.
Program Engelliler tarafından hazırlanan gösteriler, şiirler ile sona erdi.
The post Engelsiz Günlere appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz