İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Galericilik İtibarlı meslek olacak
Galericilik İtibarlı meslek olacak

Soma Ticaret ve Sanayi Odası ve Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliği ile İkinci El Motorlu Kara Taşıtları bilgilendirme toplantısı yapıldı. Soma Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın da destekleriyle, 13 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan ve 13 Ağustos 2018’de yürürlüğe giren İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Yönetmeliği hakkında […]

Soma Ticaret ve Sanayi Odası ve Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliği ile İkinci El Motorlu Kara Taşıtları bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Soma Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın da destekleriyle, 13 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan ve 13 Ağustos 2018’de yürürlüğe giren İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Yönetmeliği hakkında üyelerini bilgilendirmek için bir toplantı düzenledi.
Bilgilendirme toplantısı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Manisa Ticaret İl Müdürlüğü’nden İç Ticaret Şubesi Yetkilisi Hüseyin Kartal tarafından Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası Toplantı Salonunda yapıldı.
Soma ve Kırkağaç’ta ikinci el kara taşıtı ticareti işi yapan Ticaret Odası üyelerinin yanı sıra civar ilçelerden gelen ilgili sektör temsilcileri de toplantıya büyük ilgi gösterdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Manisa Ticaret İl Müdürlüğü’nden İç Ticaret Şubesi Yetkilisi Hüseyin Kartal, 2017 yılında 7 milyon 458 bin aracın el değiştirdiğini, bir önceki yıla göre yüzde 10 oranında artış yaşandığını belirtti. İkinci el araç piyasasının canlı olduğunu, bu alanda yaşanan haksız rekabetin önüne geçmek ve satışı belli şartlara bağlamak için yeni bir yönetmelik yayınlandığını kaydeden Kartal, 13 Ağustos’tan itibaren yürürlüğe giren yönetmelikle ilgili genelgelerin de yakın zamanda yayınlanmasını beklediklerini ifade etti. Kartal, mevcut galericilerin yetki belgesi alma konusunda daha avantajlı olacağı, mesleğin bir düzene gireceği ve daha itibarlı hale geleceği görüşünü savundu. Yönetmelikle getirilen şartları ayrıntılı bir şekilde anlatan Kartal, galericilerin sorularına da detaylı bir şekilde açıklamalarda bulundu.
The post Galericilik İtibarlı meslek olacak appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz