İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Gerekli denetimler yapıldı
Gerekli denetimler yapıldı

Bazı okulların depremden dolayı hasar gördüğü yönünde sosyal medya üzerinden yapılan spekülasyonlar üzerine Kaymakam Ahmet Altıntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Can adı geçen okullarda inceleme yaptı. Soma’da 22 Ocak’ta Merkez üssü Akhisar’a bağlı Musalar mahallesi olan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından artçıların dışında daha büyük depremlerde meydana gelmeye başladı. Her gün, her an, her dakika […]

Bazı okulların depremden dolayı hasar gördüğü yönünde sosyal medya üzerinden yapılan spekülasyonlar üzerine Kaymakam Ahmet Altıntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Can adı geçen okullarda inceleme yaptı.

Soma’da 22 Ocak’ta Merkez üssü Akhisar’a bağlı Musalar mahallesi olan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından artçıların dışında daha büyük depremlerde meydana gelmeye başladı. Her gün, her an, her dakika halk deprem olacak endişesi ile hareket ediyor. Akhisar ve Kırkağaç’ta ara tatil 1 hafta daha uzamasına rağmen Soma’da okulların zamanında açılması vatandaşları tedirgin etmeye yetti. Sosyal medya üzerinden yapılan spekülasyonlar üzerine okulların depreme ne kadar dayanıklı olduğu bilmecesi ortaya çıktı. Bazı okullarda deprem dolayısı ile çatlaklar olduğu söylentileri üzerine Kaymakam Ahmet Altıntaş, Milli Eğitim Müdürü Halil Can, Soma Belediyesine bağlı İnşaat mühendisleri ile Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunuldu. Binanın taşıyıcı sisteminde her hangi bir problem olmadığını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Can ‘Sosyal medyada haber yapılan okulumuza Sayın Kaymakamımız Ahmet Altıntaş, Soma Belediyesinde görevli inşaat mühendisleri Ebru Zülfikaroğlu ve Hüseyin Kocaayan ziyarette bulunduk. Mühendis arkadaşlarımız gerekli incelemeleri yaptılar. Binamız birbirinden bağımsız 5 bloktan oluşmaktadır. Paylaşılan resimler dilatasyon notalarında oluşan sıva çatlaklarıdır. Binamız 2000 yılından sonra hizmete girmiştir. Taşıyıcı sistemlerde bir problem tespit edilmemiştir. Ayrıca Okulların tatil olması Manisa Valiliğimizin insiyatifinde olan bir durumdur. Soma’da eski okullarımız var. Binalarımızın bir çoğunda güçlendirme yapıldı. Tereddüt ettiğimiz bazı okullarımız Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen ekipler tarafından incelenmiş ve olumsuz bir duruma rastlanmamıştır. Soma Deprem bölgesidir. Neyin ne olacağını hiç birimiz bilemeyiz’ dedi.
The post Gerekli denetimler yapıldı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz