İslam aleminde bayram sevinci

İslam aleminde bayram sevinci

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Hindistan’da kaçan ineği yakalama çalışması

Q8 yüzünü gösterdi

Q8 yüzünü gösterdi

Dolarda düşüş sürüyor

Dolarda düşüş sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yeni kredi paketi

Göğsümüzü kabarttı
Göğsümüzü kabarttı

Avrupa’nın en büyük robot yarışması olan ve bu sene onikincisi düzenlenen Robochallenge Romanya robot yarışması 01-04 Kasım 2019 tarihlerinde Bükreş’te Politehnica Üniversitesinde yapıldı. Yarişmada 110 takım 12 dalda 568 robot ile yarıştı.   Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu takımı ‘Bükreş’deki Uluslararası yarışmaya, 10 öğrenci (Osman KURNAZ, Aykut SONA, Emre TUNÇ, Vahit BARUTÇU, Ayberk ARAS, Yusuf […]

Avrupa’nın en büyük robot yarışması olan ve bu sene onikincisi düzenlenen Robochallenge Romanya robot yarışması 01-04 Kasım 2019 tarihlerinde Bükreş’te Politehnica Üniversitesinde yapıldı. Yarişmada 110 takım 12 dalda 568 robot ile yarıştı.
 
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu takımı ‘Bükreş’deki Uluslararası yarışmaya, 10 öğrenci (Osman KURNAZ, Aykut SONA, Emre TUNÇ, Vahit BARUTÇU, Ayberk ARAS, Yusuf ÖZLEN, Osman Onur KAYA, Cenk ERDEM, Ahmet ŞEKER, Said Alperen GÖL) ve 5 öğretim elemanından oluşan bir ekiple katıldı.
  Soma MYO Robot Takımı 12. Robochallenge yarışmasında da Freestyle Showcase kategorisinde mansiyon ödülününe layık görülerek ilçemiz ve üniversitemiz adına haklı bir gurur yaşattılar.
Konuyla ilişkin açıklama yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ayla TEKİN, ” Avrupa’nın en büyük robot yarışması olan ve bu sene onikincisi düzenlenen Robochallenge 2019 Romanya’da, Yüksekokulumuzun robot takımı Türkiye, İngiltere, Fransa, Yunanistan, Japonya, Bulgaristan, Kolombiya, Ekvador, Letonya, Meksika, Peru, Polonya, Moldova Cumhuriyeti, Romanya, Rusya, İspanya, ve Tayland’dan gelen ekiplerle yariştı. Yarışmada oldukça iyi performanslar sergileyen yüksekokulumuzun robot tasarımları katılımcılar ve jüri üyeleri tarafından oldukça beğeni toplayarak mansiyon ödülüne layık görülmüştür. Ülkemizi, Somamızı ve üniversitemizi tanıtma fırsatı bulduğumuz ROBOCHALLENGE 2019 da tüm desteklerle ve motivasyonla önümüzdeki yıl çok daha iddialı olarak katılmak üzere çalışmalarımız şimdiden başlatılmıştır. Yüksekokulmuza verdikleri desteklerden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet ATAÇ’a , Soma Belediye Başkanımız Ali TULUP’a ve destek veren tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz” dedi.
The post Göğsümüzü kabarttı appeared first on Soma Karaelmas Gazetesi.

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz